Slunce, pivo, muzika. Letní festivaly od Štěrkáče po Trnkobraní | E15.cz

Slunce, pivo, muzika. Letní festivaly od Štěrkáče po Trnkobraní

Prázdninová pohoda začíná a s ní startují i letní hudební festivaly. Sedmička přináší výběr těch největších z okolí.

Výjimečná atmosféra hudebních festivalů pod otevřeným nebem láká každé léto desetitisíce lidí. I letos budou v kraji a jeho okolí bavit fanoušky muziky desítky rockových, folkových i country kapel.
Kdy a kam tedy o prázdninách vyrazit za zábavou?

Štěrkáč fest

Otrokovice, rybářský areál Štěrkoviště, 2.–3. července

Vstupné: pátek 150 Kč, sobota 200 Kč, oba dny 300 Kč

Program: Argema, Ruda z Ostravy, The Libido, Sára, Alkehol, Electrick Man, Kosovci, Scarlet Rose, Vysoké napětí

Doprovodné akce: v sobotu odpoledne dětský den zdarma www.pivobrani.cz

Zahrada

Náměšť na Hané, zámecký areál, 2.–5. července

Vstupné: permanentky předprodej 680 až 740 Kč, na místě 780 až 840 Kč, jednodenní vstupenka 180 až 340 Kč, na místě 240 až 390 Kč

Program: Hradišťan, Laura a její tygři, Xindl X, Fleret a Jarmila Šuláková, Robert Křesťan a Druhá tráva, Blue Effect, Spirituál kvintet

Doprovodné akce: textová dílna, bubenická školička www.casopisfolk.cz

Buchlovské hudební léto Buchlovice, zámecký amfiteátr, 3. července–20. srpna

Vstupné: v předprodeji 220 až 550 Kč

Program: Škwor, Chaos In Head (3. 7.), Mig 21 + Michal Hrůza (23. 7.), Slade, Schelinger revival, Traktor (31. 7.), Věra Špinarová a Adam Pavlík Band (14. 8.), Tři sestry, Doctor P.P., De Bill Heads (20. 8.) www.vichr.cz

Večer lidí dobré vůle

Velehrad, 4. července, Vstupné: zdarma

Program: CM Hradišťan s Jiřím Pavlicou, Hana a Petr Ulrychovi a Kateřina Štruncová, Petr Bende, Markéta Konvičková, Oktoich (Polsko), dětský sbor Kantiléna

Doprovodné akce: turnaj v ping-pongu, mezinárodní setkání vozíčkářů, kouzelnické vystoupení, výstava fotograií z návštěvy papeže Benedikta XVI. v ČR, fotbal s Antonínem Panenkou www.velehrad.eu

Rocková noc pod hvězdami

Zádveřice, fotbalové hřiště, 9. července

Vstupné: předprodej 140 Kč, na místě 180 Kč

Program: Fleret a Jarmila šuláková, Laura a její tygři, Kolík, Pozdní sběr www.fleretmusic.cz

Masters Of Rock

Vizovice, areál likérky Jelínek, 15.–18. července Vstupné: 1300 Kč

Program: Manowar, Tarja s Filharmonií Bohuslava Martinů, Accept, Unisonic, Queensryche, Sabaton, Lordi, Doro, Gamma Ray, Annihilator, Primal Fear, Mike Terrana, Doga, Axel Rudi Pell, Epica, Destruction, Holyhell, Behemoth, Arakain, Tublatanka, Salamandra, Bloodbound, Lacrimosa, K2, Gaia Mesiah, Citron, Visací zámek

Doprovodné akce: autogramiády kapel, prohlídky likérky, bungee jumping www.mastersofrock.cz

Černohorský festival Slunce Strážnice, zámecký amfiteátr, 15.–17. července

Vstupné: předprodej na jeden den 250 Kč, na místě 350 Kč, předprodej permanentky 400 Kč, na místě 550 Kč

Program: The Pale, Blue Effect, Xindl X, Petr Bende a Band, Fleret, Tomáš Klus, Jarret, Folk Team, Slávek Janoušek, Poutníci, J. S. Lenk www.festival-slunce.cz

Colours of Ostrava

Ostrava, Černá louka, Slezskoostravský hrad, 15.–18. července

Vstupné: předprodej 1490 Kč, na místě 1690 Kč, děti do 140 cm zdarma

Program: Iggy Pop & The Stooges, The Cranberries, Peyoti for President, Regina Spektor, Dulsori, Afro Celt Sound Systém, José James, New York Ska Jazz Ensemble, Ida Kelarová, Marta Kubišová, Lenka Filipová, Visací zámek, Wohnout, Zuzana Stivínová a Robert Balcar Trio Doprovodné akce: divadelní představení, filmová představení, besedy, hry pro děti, hlídání dětí www.colours.cz

Kopaničářské slavnosti

Starý Hrozenkov, přírodní amfiteátr, 16.–18. července

Vstupné: zdarma

Program: Richard Krajčo a skupina Kryštof, folklorní soubor Kopaničár, Světlovan, Velká nad Veličkou, Pentla, Olšava, Vršatec, dechová hudba Drietomanka, Hrozenčané, Dolná Súča, cimbálová muzika Martina Hrbáče, Strýci, skupina Generace, Javory a Hana a Petr Ulrychovi Doprovodné akce: setkání u Lípy bratrství, setkání gajdošů, komici Alois Náhlovský, Robo Kaiser a Peter Meluš, výstava fotografií, ohňostroj www.staryhrozenkov.cz

CZ+SK Hello Jazz Weekend

Uherské Hradiště, Reduta, 16.–17. července

Vstupné: 250 Kč

Program: Yvonne Sanchez Band, Madfinger, East European Artsemble Doprovodné akce: výstava, jam session, jazzová snídaně www.produkce.jdp.cz

Horňácké slavnosti

Velká nad Veličkou, Horňácký stadion, 22.–25. července

Vstupné: hlavní páteční program 100 Kč, hlavní sobotní program 120 Kč

Program: cimbálová muzika Martina Hrbáče, cimbálová muzika Kubíci, Sboreček žen z Lipova, folklorní soubor Lipovjan, sólisté z Horňácka, dechová hudba Veličanka Doprovodné akce: jarmark, krojovaný průvod, výstava drobného zvířectva, výstava fotografií a výšivek www.obecvelka.cz

Letní filmová škola

Uherské Hradiště, 23.–31. července Vstupné: akreditovaní zdarma nebo 50 až 100 Kč, veřejnost 50 až 200 Kč

Program: LU + Pavel Fajt & Tomáš Neuwerth Drum Session (23. 7.), Kolowrat + All Stars Refjúdží Band (24. 7.), Radio Wave DJ Sessions (25. 7.), Kolib (26. 7.), Veena + WWW (28. 7.), Sto zvířat (28. 7.), Iowa Super Soccer + Please the Trees (29. 7.), Kill the Dandies + Botanica solo (30. 7.), Night + Sunflower Caravan (31. 7.) www.lfs.cz

Slavnosti bratrství Čechů a Slováků

Velká Javořina, 25. července Vstupné: zdarma

Program: CM Hradišťan s Jiřím Pavlicou, bačovské trio z Martina, dechová hudba Dubovanka, folklorní soubor Radošov, Slnečnica, Kýčer, country skupina Telegraf, Western, E-M-I Doprovodné akce: soutěže a hry pro děti, jarmark lidových řemesel a pochutin ČR i SR, setkání cykloturistických patriotů www.velkajavorina.com

Lebeda festival

Rudimov u Slavičína, louka nad Rudimovem, 30.–31. července

Vstupné: 200 Kč na jeden den, 250 Kč na oba dny

Program: Rot Front, Ear Drum Kru, Chiki Liki Tu-a, Alef Zero, Wotienke & Band, Zeměžluč, Sayko, Žamboši, Fryfex, Vrbovskí víťazi, Zgarp, Ciment, Fuera Fondo, Oggy, Ivančický Dixieland www.lebedafestival.cz

Hradhouse

hrad Boskovice, 6. srpna Vstupné: 470 Kč

Program: Robert Babicz, Justin Robertson, Chaab, Orbith, Tomas Haverlik, Javas, Michal Breeth, Lucasch & Strobe djs, Mekki Martin, Katcha, Hydrophonic, TyPhoon www.hradhouse.cz

Starý dobrý western Bystřička, přehrada, 6.–7. srpna

Vstupné: permanentka předprodej 300 Kč, na místě 350 Kč, jednodenní vstupenka na pátek 200 Kč, na sobotu 300 Kč

Program: Lenka Filipová, Wabi Daněk, Věra Martinová, Žamboši, Tomáš Linka, Dvaťa Kotas Band, Gympleři, Vojta Kiďák Tomáško, Jane Country, Blue Ground www.starydobrywestern.cz

Zlínský Woodstock

Zlín-Malenovice, areál VLW, 7. srpna

Vstupné: 150 Kč

Program: Ciment, Podjezd, Petra Šany Šanclová, AG Flek, Čankišou, Hana a Petr Ulrychovi & Javory, Pavel Kačes Husár & New Rumpál www.davidnemecek.cz

Valašské folkrockování

Rožnov pod Radhoštěm, amfiteátr Na Stráni, 13. srpna

Vstupné: předprodej 240 Kč, na místě 290 Kč, permanentka Hrachovka + Folkrockování 500 Kč

Program: Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba, Věra Špinarová, Pavel Šporcl & Romane Stilo, Takin‘ Off, G-point Hunters (Matěj Ruppert & Roman Holý) www.tka.cz

Hrachovka

Valašské Meziříčí - Hrachovec, 14. srpna

Vstupné: předprodej 350 Kč, na místě 400 Kč, permanentka Hrachovka + Folkrockování 500 Kč

Program: Martin Chodúr, Polemic, Žlutý pes, Skyline, Jan Budař, Michal Hrůza, Airfare, Znouzectnost, Cocotte Minute www.hrachovka.com

Trnkobraní

Vizovice, areál likérky Jelínek, 20.–22. srpna

Vstupné: na jeden den pátek 250 Kč, sobota 290 Kč, neděle 100 Kč, permanentka předprodej 590 Kč, na místě 650 Kč

Program: Chinaksi, Nightwork, Desmod, Tomáš Klus, J.A.R., Miro Šmajda, Gipsy CZ, Mňága & Žďorp, Čankišou, Michal Hrůza, Fleret a Jarmila Šuláková, Power 5, Tereza Černochová, MCH Band, Lucie Redlová, Visací zámek, Evolution deja vu, Ruda z Ostravy, F-dur Jazzband a další

Doprovodné akce: soutěž v pojídání švestkových knedlíků, odhalení sochy Bolka Polívky, prohlídky likérky, velký košt slivovice, folklorní festival www.trnkobrani.cz

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!