Společnost NATLAND dokončila restrukturalizaci Promineconu | E15.cz

Společnost NATLAND dokončila restrukturalizaci Promineconu

Finanční a investiční skupina NATLAND Group dokončila klíčovou fázi restrukturalizace společnosti Prominecon, jejíž převzetí završila v létě 2010.

„S restrukturalizací Promineconu jsme počítali od počátku akvizice. Osamostatnění jednotlivých segmentů by se mělo odrazit v efektivnějším řízení rizik a v jednodušším přístupu k bankovnímu financování, a to zejména developerských projektů,“ komentoval cíle procesu Tomáš Raška, Managing Partner NATLAND Group.

Základní pilíře podnikání společnosti Prominecon, kterými jsou stavebnictví, realitní development a správa nemovitostí, se od ledna letošního roku rozvíjí v rámci ekonomicky samostatných jednotek. V roce 2011 dojde v další fázi restrukturalizace k osamostatnění provozu celé hotelové divize do samostatné společnosti. „V rámci dalších fází postakviziční integrace na jaře dále sloučíme real estate a developerské aktivity Promineconu a NATLAND Group do jedné větve,“ dodal Tomáš Raška.

Společnost Prominecon se tak bude nadále soustředit především na stavební výrobu a řízení realitního developmentu pro jednotlivé projektové společnosti, které jsou součástí holdingu. V současné době Prominecon zároveň jedná o převzetí další společnosti ze stavebního sektoru.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!