Stavební spoření nadále nemá konkurenci | E15.cz

Stavební spoření nadále nemá konkurenci

Přes řadu změn lidé hromadně neruší své produkty a stavební spořitelny rozhodně nezaznamenaly žádné výrazné poklesy.

Tento finanční produkt má stále mnoho výhod, které je třeba jasně pojmenovat a dál jich využívat pro podporu rodinných financí, převážně pak těch dlouhodobého charakteru. Stavební spoření zasáhly některé výrazné změny, které však neubraly na atraktivitě tohoto u nás velmi oblíbeného finančního produktu. Stavební spoření je jedním ze stěžejních pilířů v oblasti financování bydlení a dlouhodobě funguje i jako výhodný investiční nástroj. Již dlouhou dobu dopředu bylo avizováno, že stavební spoření dozná řady změn.

Příspěvek státu byl snížen, navíc nové kladné úroky, které jsou pravidelně na účet stavebního spoření připisovány, budou zdaněny a dojde ke zpětnému padesátiprocentnímu zdanění příspěvku za loňský rok. I přes tyto proměny je stále velice výhodným a pro Čechy rozhodně stále zajímavým produktem.

#####Stavební spoření je bezpečný produkt

Stavební spoření drží své pozice na finančním trhu a nikdo mu je v dohledné době rozhodně nevezme. V oblasti výhodnosti a bezpečnosti nemá u nás tento produkt konkurenci. Peníze mají garantovaný výnos a v případě problémů jsou stavební spořitelny pojištěny prostřednictvím fondu pojištění vkladů, takže se klienti nemusejí o své finance fakticky obávat.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!