Staví se druhá etapa projektu Nový Sedlec | E15.cz

Staví se druhá etapa projektu Nový Sedlec

Společnost Konhefr začíná stavět druhou etapu nízkoenergetického rezidenčního projektu Nový Sedlec. Celkem třináct rodinných domů volně naváže na čtrnáct z předchozí etapy, které se právě dokončují. Projekt, jehož exkluzivním prodejcem je Realitní společnost České spořitelny, vyrůstá v severní části obce Sedlec u Líbeznic.

Druhá etapa projektu Nový Sedlec získala v květnu stavební povolení a zahájení výstavby je naplánováno na červen tohoto roku. V Sedlci vyroste celkem pět solitérních rodinných domů a čtyři dvojdomy. Všechny s důrazem na moderní technologie, které maximálně šetří provozní náklady. Samostatné domy jsou stavěny jako 5+kk o obytné ploše 148 až 180 metrů čtverečních, dvojdomy mají dispozice 4+kk a obytné plochy 122 až 138 metrů čtverečních. Ke každému z rodinných domů bude náležet zahrada a garáž nebo parkovací stání.

Developerem je, stejně jako u předchozí etapy, společnost Konhefr, která je zároveň i generálním dodavatelem stavby. Kolaudace první části této etapy, zahrnující sedm domů, je plánována na prosinec tohoto roku. Dokončení zbývajících domů a jejich předání majitelům proběhne na jaře roku 2012. Z první etapy, která bude kompletně dokončena v srpnu a k nastěhování připravena v září, zbývá prodat pouhé dva domy. V současné době stavebníci dokončují střechy a podlahy, některé z domů se již zateplují.

Celý projekt je dispozičně řešen tak, aby napomáhal maximálnímu šetření výdajů -obytné místnosti se nacházejí v osluněné části domu a obslužné prostory jsou situovány buď na severní straně, nebo v centrální části objektu. Vytápění zajistí tepelné čerpadlo, systém rekuperace umožní výměnu vzduchu včetně možnosti provětrávání domů chladným nočním vzduchem. K úsporám přispěje také masivní zateplení domů a trojitá skla. Všechny domy budou nízkoenergetické s průkazem energetické náročnosti budovy třídy A a svým majitelům výrazně ušetří provozní náklady.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!