Staví se druhá etapa projektu Nový Sedlec | E15.cz

Staví se druhá etapa projektu Nový Sedlec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Konhefr začíná stavět druhou etapu nízkoenergetického rezidenčního projektu Nový Sedlec. Celkem třináct rodinných domů volně naváže na čtrnáct z předchozí etapy, které se právě dokončují. Projekt, jehož exkluzivním prodejcem je Realitní společnost České spořitelny, vyrůstá v severní části obce Sedlec u Líbeznic.

Druhá etapa projektu Nový Sedlec získala v květnu stavební povolení a zahájení výstavby je naplánováno na červen tohoto roku. V Sedlci vyroste celkem pět solitérních rodinných domů a čtyři dvojdomy. Všechny s důrazem na moderní technologie, které maximálně šetří provozní náklady. Samostatné domy jsou stavěny jako 5+kk o obytné ploše 148 až 180 metrů čtverečních, dvojdomy mají dispozice 4+kk a obytné plochy 122 až 138 metrů čtverečních. Ke každému z rodinných domů bude náležet zahrada a garáž nebo parkovací stání.

Developerem je, stejně jako u předchozí etapy, společnost Konhefr, která je zároveň i generálním dodavatelem stavby. Kolaudace první části této etapy, zahrnující sedm domů, je plánována na prosinec tohoto roku. Dokončení zbývajících domů a jejich předání majitelům proběhne na jaře roku 2012. Z první etapy, která bude kompletně dokončena v srpnu a k nastěhování připravena v září, zbývá prodat pouhé dva domy. V současné době stavebníci dokončují střechy a podlahy, některé z domů se již zateplují.

Celý projekt je dispozičně řešen tak, aby napomáhal maximálnímu šetření výdajů -obytné místnosti se nacházejí v osluněné části domu a obslužné prostory jsou situovány buď na severní straně, nebo v centrální části objektu. Vytápění zajistí tepelné čerpadlo, systém rekuperace umožní výměnu vzduchu včetně možnosti provětrávání domů chladným nočním vzduchem. K úsporám přispěje také masivní zateplení domů a trojitá skla. Všechny domy budou nízkoenergetické s průkazem energetické náročnosti budovy třídy A a svým majitelům výrazně ušetří provozní náklady.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video