Studenti architektury navrhnou revitalizaci pivovaru v Plzni | e15.cz

Studenti architektury navrhnou revitalizaci pivovaru v Plzni

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Architektonická a projekční kancelář HELIKA vyhlašuje 4. ročník soutěže pro vysokoškolské studenty architektury a souvisejících oborů. Tématem letošního ročníku soutěže je revitalizace vymezeného území bývalého plzeňského pivovaru Světovaru v Plzni. „Světovar Plzeň je jedním z klíčových projektů připravovaných pro rok 2015, kdy se bude Plzeň prezentovat jako Evropské hlavní město kultury,“ říká Akad. arch. Vladimír Kružík, předseda poroty.

„Studentům tímto předkládáme velmi zajímavé téma, kterým je nové využití nyní chátrajících historických průmyslových objektů bývalého pivovaru, které se nacházejí v části města Slovany. Kromě originality ideového řešení, které může podle zvážení jednotlivých studentů obsahovat i moderní dostavbu, bude porota hodnotit také funkční flexibilitu vnitřních dispozic návrhu a respekt k tomuto dochovanému industriálnímu dědictví,“ popisuje.

Pro studenty jsou připraveny dvě exkurze do objektu Světovaru. První se bude konat 25. května 2012, druhý srpnový termín bude oznámen později. Soutěže se mohou zúčastnit řádní studenti všech ročníků bakalářského, magisterského a doktorandského studia letního semestru 2011/2012 z ČVUT Praha, Technické univerzity v Liberci, Vysokého učení technického v Brně, Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze, Akademie výtvarných umění v Praze a Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě.

Studentské návrhy bude hodnotit porota ve složení MgA. Kateřina Melenová, PhDr., Benjamin Fragner a Akad. arch. Vladimír Kružík. Uzávěrka soutěže je 30. září 2012. Nejlepší návrhy budou oceněny 35 000 Kč (1. místo), 25 000 Kč (2. místo) a 15 000 Kč (3. místo). Soutěžní podmínky získaly regulérnost České komory architektů. Bližší informace budou zveřejněny na www.plzen2015.cz a na webových stránkách společnosti HELIKA www.helika.cz.

HELIKA působí na českém trhu investiční výstavby a poradenství od roku 1990. Zabývá se architektonickou, projekční a inženýrskou činností v pozemním stavitelství a dopravních stavbách. Od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní korporace Obermeyer působící v oblasti architektury a projekčních činností v zemích po celém světě.

K nejvýznamnějším realizovaným projektům patří rekonstrukce budov ústředí České národní banky v Praze Na Příkopech, výstavba Národní technické knihovny v Praze – Dejvicích, multifunkční projekt Centrum Chodov v Praze na Jižním Městě, výstavba chirurgického pavilonu Vojenské nemocnice v Praze – Střešovicích, rekonstrukce Dětské fakultní nemocnice v Motole, výstavba obytného komplexu Zelené údolí v Praze – Kunraticích či multifunkčního sportovního centra O2 Arena v Praze – Vysočanech.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery