Titul za nejlepší fasádu Moravskoslezského kraje získaly čtyři stavby | E15.cz

Titul za nejlepší fasádu Moravskoslezského kraje získaly čtyři stavby

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Titul Fasáda Moravskoslezského kraje 2010 získaly v devátém ročníku krajské soutěže čtyři stavby. Odborná porota ocenila novou fasádu budovy obvodního úřadu Ludgeřovice, památkově chráněný dům v centru Havířova, fasádu panelového domu v Ostravě - Zábřehu a rodinný dům ve Václavovicích. Sdělila to za organizátory soutěže Lenka Hatlapatková.

Porota vybírala vítěze ze zhruba 80 objektů přihlášených do pěti kategorií - rodinné domy, panelové domy, bytové domy, správní a průmyslové objekty a energeticky úsporné projekty. V poslední kategorii vítěze nevyhlásila. „Pomyslné zlato v kategorii rodinných domů získali manželé Telnarovi, kteří rekonstrukci fasády nejen zaplatili, ale zároveň si sami zpracovali architektonický návrh fasády,“ uvedla Hatlapatková.

Podle moravskoslezského hejtmana Jaroslava Palase, který převzal nad soutěží záštitu, je jejím cílem ocenit nápaditost a snahu zlepšit prostředí, dát městům a obcím lepší vzhled. V předcházejících ročnících soutěže ocenili porotci například fasádu Rothschildova zámečku v průmyslovém areálu ostravských Vítkovic. Kulturní památka z roku 1848 se po rekonstrukci stala novým administrativním a reprezentačním sídlem strojírenské skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video