Trenér Štěpánek: Úspěchy obhájíme | E15.cz

Trenér Štěpánek: Úspěchy obhájíme

Michal Miškovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Postup do elitní skupiny A1, pohárový bronz a nakonec čtvrté místo v lize. To je vizitka uplynulé sezony ligového ženského basketbalu v Mladé Boleslavi.

Trenér basketbalistek Slovanky René Štěpánek byl v minulé sezoně úspěšný. „Nechybělo moc a mohli jsme mít na krku i bronzovou medaili z ligy, ale i tak jsme získali maximum,“ říká Štěpánek.

Laťku jste nasadili pořádně vysoko. Je vůbec ve vašich silách výsledky i příští rok zopakovat?
Všechno je o o psychice, zvláště ženský sport. Loni jsme šli krok po kroku výš, než bychom před začátkem soutěže čekali. V celém mužstvu vládla obrovská pohoda, což hraje při vyrovnaných zápasech velkou roli. Pokud se nám podaří dostat po psychické a herní stránce na stejnou úroveň i v příštím roce, úspěchy můžeme obhájit.

Zvýší podle vás loňské výsledky Slovanky respekt u soupeřů?
Samozřejmě. Dříve si soupeři říkali, že když hrají se Slovankou, mají jisté dva body. Teď se situace radikálně změnila a začali nás brát vážně.

Jak se připravujete na nadcházející sezonu?
Momentálně jsme trochu snížili tréninkový objem, scházíme se třikrát týdně a zaměřujeme se speciálně na partie, které jsou u basketbalistek problematické. Dívky hodně trpí na zranění zad a kotníků. Posilování je prevence a touto cestou teď jdeme. Postupně budeme klást důraz také na zlepšení individuálních schopností hráček, protože když se nezlepší jednotlivec, těžko můžeme očekávat lepší výsledky od celého našeho týmu.

Chcete posílit kádr?
Měli bychom získat jednu nadějnou sedmnáctiletou dorostenku, ale jméno zatím nechci říkat, neboť přestup není definitivně uzavřený. Měli jsme rozjednanou i jednu hráčku na post pivota, ale to nakonec nedopadlo. Nic velkého každopádně nechystáme, protože klub má jen určité finanční zdroje. Peníze na nové hráčky jsou omezené a musíme hodně zvažovat, do koho investovat.

Autor: Michal Miškovský

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video