Tržní hodnota Facebooku překonala 100 miliard dolarů | E15.cz

Tržní hodnota Facebooku překonala 100 miliard dolarů

Vývoj akcií Facebooku na burze
Vývoj akcií Facebooku na burze
• 

pav

Share on Facebook Messenger
Hodnota sociální sítě Facebook na burze překročila poprvé hranici 100 miliard dolarů (přibližně 1,9 bilionu korun). Důvodem je optimismus investorů, kteří očekávají, že největší sociální síť na světě může zvýšit svoje tržby z reklamy v mobilních telefonech.

Hodnota akcie společnosti vzrostla v pondělí o 2,6 procent na celkových 41,60 dolarů, uvedla agentura Bloomberg. Během ranního obchodování se dokonce krátce vyšplhala až na 41,94 dolarů za kus, čím dosáhla nejvyšší ceny od vstupu Facebooku na burzu 18. května 2012. Aktuálně se pohybuje kolem 41,34 dolaru za kus. Za celý letošní rok hodnota akcií sociální sítě stoupla o 52 procent.

Vývoj akcií Facebooku od vstupu na burzu:

Vývoj akcií Facebooku na burze Autor:
Zdroj: Yahoo

Jde o velký obrat v porovnání s loňským zářím, kdy cena akcie Facebooku propadla až na 17,73 dolaru za kus. Společnost ale minulý měsíc oznámila, že její příjmy z reklamy v chytrých telefonech a tabletech se v druhém čtvrtletí letošního roku podílela na celkových příjmech z reklamy ze 41 procent.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.