U Kladenských zvítězila Bažantnice | e15.cz

U Kladenských zvítězila Bažantnice

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bažantnice je nejlepší letní koupaliště na Kladensku. Rozhodli tak čtenáři týdeníku Sedmička, kteří vybírali z jedenácti testovaných areálů.

Týdeník Sedmička testoval od června do září letní koupaliště. Nejvzdálenějším byl luxusní areál Aquapalace Čestlice, téměř za humny kladenské redakce bylo Letní koupaliště u Sletiště.
„Letos byla na Letním koupališti opět moc studená voda. Ve velkém bazénu se dalo koupat jen v těch nejteplejších dnech,“ vzpomíná na hlavní kladenské koupaliště Helena Čásenská z Rozdělova.

Bažantnici zavřeli brzy,
míní čtenář

V anketě čtenářů na webových stránkách týdeníku www.sedmicka.cz koupališti u Sletiště dalo hlas sedm procent čtenářů.
V oblibě ho porazila v letošním roce rekonstruovaná Bažantnice, pro kterou hlasovalo šestnáct procent čtenářů.
„Městu se areál povedl. Ovšem otevřít ho 1. července, když už před tím byly tropické dny a zavřít zase poslední srpnový víkend, když ještě bylo venku vedro, dost lidí naštvalo. Úroveň občerstvení také nebyla právě nejvyšší,“ míní Petr Vyšín z Kladna.

Středokluky dlouho
vedly, přeskočil je Bucek

V anketě se delší dobu držely na čele Středokluky. Pak se ale před ně dostal díky čtrnácti procentům hlasů Bucek. Pro Středokluky hlasovalo dvanáct procent, pro Chrustenice a koupaliště ve Slaném deset procent čtenářů.
Bucek ale hlasující spojovali v jeden celek, přestože je areál rozdělený na kemp a veřejnou pláž. „Máme rádi areály s rybníkem, kde se dá kempovat. Děti si v nich užijí víc než v bazénech. A na Bucku je dobrá půjčovna windsurfingů a jiného vybavení pro vodní sport,“ říká Dáša Sedmihradská z Libušína.
O dvě procenta víc než Letní koupaliště u Sletiště dostala dokonce i vodní nádrž ve Hřebči. Tam se sice lidé mohou koupat pouze na vlastní nebezpečí, ale je zdarma a návštěvníci si přitom mohli uspořádat rodinný piknik u ohníčku nebo si zarybařit.
„Hřebečská přehrada je světová. Randíme tam s holkama a pak je bereme na Čamrdu na tousty a pár panáků nebo pivo,“ chválí rybářský revír Milan Krupička z Kročehlav.

Poslední skončil bazén
v Divoké Šárce

Hůře než Letní koupaliště už dopadl jen bazén v Divoké Šárce se šesti procenty čtenářských hlasů. To znamená že v areálu u Sletiště se Kladenským v letošním roce líbilo méně než třeba v hasičské nádrži Hrdlív nebo v Čestlicích, pro které hlasovalo osm procent čtenářů a kde se pobyt rodiny rovná celodennímu hodně drahému výletu.
Do Šárky zavítají z Kladenska v létě většinou jen milovníci turistiky, kteří o tamním bazénu vědí a přibalí s sebou na cestu i plavky.
Letní koupaliště u Sletiště jeho návštěvníci kritizují každý rok. Pokaždé za studenou vodu, za služby a také malou možnost sportování. Jeho obliba by mohla stoupnout až tam začnou ohřívat vodu. Zástupci města to plánují v příštím roce.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video