Úkol hokejistů: vyhnout se baráži

Před koncem roku je jasno. Hokejisté budou bojovat o extraligovou příslušnost.

Nejvyšší soutěž se v Mladé Boleslavi hraje třetím rokem. V obou předchozích sezonách skončil tým jako poslední a hrál baráž. Pokaždé dokázal extraligu udržet.

Hrozí třetí baráž

A letos? Po polovině soutěže to znovu nevypadá dobře. Byť byl začátek dobrý a hokejisté pravidelně bodovali, přišla série čtyř zápasů bez gólu a trenéři Jan Tlačil s Leo Gudasem dostali vyhazov.
Pod novým koučem Milošem Holaňem se tým na chvíli vzchopil. Pak přišla rána v podobě bodového odpočtu a propad na poslední místo. Od té doby se mužstvo trápí. Ze čtrnácti zápasů získalo jen deset bodů.
Nepomohla změna kapitána ani posílení kádru. „V poslední době nám chybělo pět klíčových hráčů. Ať to byl Tomáš Divíšek nebo Lukáš Pabiška,“ říká asistent trenéra Vladimír Hiadlovský.

Pracují na sobě

Svátky nesvátky, hokejisté trénují naplno. „Hokej se hraje pořád, na ledě nikoho Vánoce zrovna dvakrát nezajímají. Rozhodně to pro nás nejsou svátky klidu,“ říká útočník Daniel Boháč. Vždyť bodů už ve hře není mnoho.
„O vánoční přestávce se musíme dát dohromady a hlavně se zvednout po psychické stránce. Je třeba získat ztracené sebevědomí, zapomenout na nezdary a začít znovu od nuly,“ míní Hiadlovský. Kromě střelby se Boleslavští chystají v tréninku zaměřit na obranu. „Nemůžeme si dovolit dělat takové množství chyb. Těmi se sami srážíme,“ upozorňuje bývalý brankář Hiadlovský.
Ze hry Středočechů se po řadě problémů v zákulisí vytratila pohoda. „Na hřišti sice bojujeme, ale chybí nám lehkost. Všechno je jakoby pod tlakem,“ dodává Hiadlovský.

Jediné přání

Pod stromeček by si v Mladé Boleslavi přáli jediné – začít bodovat a smazat devítibodové manko na předposlední Kladno. Ztráta na něj se kvůli špatným výsledkům v poslední době navíc ještě zvětšila. „Buďme realisté. Nejsme blázni, abychom si mysleli, že to můžeme dotáhnout dál než na předposlední příčku,“ dodává s pokrčením ramen Boháč. Kladno je s největší pravděpodobností jediný soupeř, na jehož stíhání se v Mladé Boleslavi mohou upnout. Ztráta dvaadvaceti bodů na dvanáctou Plzeň je už nedostižná. O to víc, že Západočechy bodový odpočet nikterak nepoznamenal, ba naopak. Tým šlape a škrábe se znovu nahoru.
Boleslavi se to nedařilo, proto se upínala k delší přestávce. Po jejím konci nastoupí Bruslařský klub na domácím ledě 30. prosince. Bude hostit liberecké Tygry. Vzchopí se znovu?

Co se letos dělo (pouze) na ledě

Mladá Boleslav zahájila svou třetí sezonu v extralize dobře a držela se ve středu tabulky
po třech zápasech bez vstřelené branky došlo ke změně trenéra. Tým převzal Miloš Holaň, který do Boleslavi zamířil ze Sparty
Boleslav začala znovu vyhrávat a než padlo rozhodnutí o bodovém odpočtu, nastřádala další body
ztráta dvaadvaceti bodů znamenala pád na dno a začátek trápení. Ve 30. kole utržil tým dosud největší debakl - v Budějovicích prohrál 2:10