V bílé stopě strávili šest hodin | E15.cz

V bílé stopě strávili šest hodin

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nové Město v Krušných horách bylo dějištěm prvního lyžařského rogainingu ve střední Evropě.

Nové Město v Krušných horách / Téměř sto dvacet vytrvalců absolvovalo netradiční šestihodinový závod v lyžařském orientačním běhu. Že jde o raritu ukazuje i fakt, že pořadatelé připravili první česko-německý skirogaining. „Krušnohorský rogainingový klub Litvínov společně s rolbaři Krušnohorské bílé stopy pro ně připravili hustou síť strojově upravených stop, která navazovala na trasy upravené na německé straně hranice. Den před startem jsme projeli celý závodní prostor, veškeré najeté stopy zakreslili do mapy a těsně před páteční půlnoci vše vytiskli v měřítku 1:50 000. Vzniklo tak jedinečné mapové dílo, zachycující aktuální stav běžeckých tratí na rozsáhlém území ohraničeném obcemi Litvínov, Cínovec, Altenberg a Hermsdorf,” říká ředitel závodu Jan Tojnar. První skirogainingový závod ve střední Evropě mohl odstartovat.

Ideální trasa

Týmy o dvou až pěti osobách při něm měly za úkol na celkem patnácti kontrolách nasbírat co nejvyšší bodový zisk. Jednotlivé kontroly měly hodnotu 30, 60 nebo 90 bodů. „Ideální spojnice všech kontrolních bodů měřila vzdušnou čarou přes padesát kilometrů. Celkoví vítězové zvládli během šestihodinového limitu kilometrů téměř osmdesát, přesto ani oni nestihli objet všechno,” vypovídá o náročnosti závodu Tojnar. Většina ostatních týmů se snažila vymyslet trasu, která by optimálně odpovídala jejich fyzickým možnostem, a přitom pokud možno vedla přes bodově co nejhodnotnější místa. Zajímavé bylo i věkové složení závodníků. Zatímco nejmladší účastnici byl jeden rok, nejstarší závodnice letos oslaví šestašedesáté narozeniny.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.