V Boleslavi bude začátek víkendu patřit muzeím | e15.cz

V Boleslavi bude začátek víkendu patřit muzeím

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nasednout před domem zdarma na speciální autobusovou linku a dojet třeba ke Škoda Auto Muzeu, bez placení si jej prohlédnout a pokračovat dál. Takovou možnost nabízí lidem v Boleslavi už šestá Muzejní noc.

Otevřený bude také Městský palác Templ, Sbor českých bratří a Vzdělávací centrum Na Karmeli.
„Už v jedenáct hodin dopoledne začneme dnem otevřených dveří. K vidění bude výstava kuriozit Emanuela Hody ze Strakonic nebo kostel svatého Bonaventury za svitu svíček s hudební a světelnou produkcí,“ řekla Veronika Soukupová ze Škoda Auto Vysoké školy. Areálem vzdělávacího centra povede naučná stezka s kvízem. Až do půlnoci.
Do té doby od sedmi večer bude také možné projít si Sbor českých bratří s výstavou Emila Holárka. Děti zkusí napodobit rýžování českých granátů. Denár Boleslava II. si zase vyrazí v Templu, kde se za doprovodu houslisty představí zpěvačka Jana Rychterová či šermířská skupina Merlet.
„Patří k nejlepším v Česku. Každé jejich vystoupení v noci bude jiné,“ řekla Alena Nastoupilová z Templu.
Program Škoda Auto Muzea obohatí projížďky veteránů po centru města a počtem návštěvníků omezené noční prohlídky automobilky.
Zavřené naopak zůstanou prostory Muzea Mladoboleslavska. Akci zaměřenou na středověk tam zrušili kvůli rozkopanému Staroměstskému náměstí. Přes něj naštěstí nemusí jít lidé k Templu. Mohou zvolit cestu ulicemi Vodkovou a Krajířovou.
Speciální autobusy budou jezdit po půlhodinách od půl sedmé večer do půl jedné v noci z Komenského náměstí až do Kosmonos i opačně. Návštěvníci Muzejní noci nebudou trpět ani hladem. V Templu či Na Karmeli připraví stylové občerstvení.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video