V Jihlavě se chystá stavba zábavního parku | E15.cz

V Jihlavě se chystá stavba zábavního parku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Jihlavě vznikne velký rodinný zábavní park s toboganem, bludištěm, horolezeckou stěnou, trampolínami, multifunkčním hřištěm, interaktivními hrami i restaurací. Soukromí investoři plánují, že jejich nabídka přivede ročně do centra nejméně 80 000 návštěvníků. Projekt má podle primátora Jaroslava Vymazala (ODS) i podporu radnice. „Je potřeba město zatraktivnit,“ řekl primátor.

Stavbu rodinného parku s náklady kolem 50 milionů korun připravuje firma Robinson. Inspirovala se přitom rodinnými centry v západní Evropě. V Česku jsou podle firmy taková centra v provozu jen v Brně a ve Zlíně, v dalších dvou městech se chystají. „Bude to dům, který je zařízený tak, aby se tam bavily děti. Rodiče mohou přijít za jakéhokoliv počasí, což je tady na Vysočině důležité,“ uvedl Vladimír Bílek ze společnosti.

S radnicí se už investor dohodl na směně celkových 4000 čtverečních metrů pozemků nedaleko řeky Jihlavy. Výstavba by mohla trvat od letoška do příštího roku. Směnou pozemků podle primátora získalo město plochu jinde u řeky, kterou potřebuje kvůli chystané rekonstrukci kanalizačního sběrače. Zároveň pak může přes tuto lokalitu protáhnout cyklostezku. Stavba zábavního parku se však chystá v místě, kde to zatím neumožňuje územní plán. Zastupitelé už ale kvůli tomu otevřeli cestu k jeho změně.

Projekt zapadá do představ o využití říčního údolí řeky Jihlavy pro odpočinek. V nedaleké lokalitě Český mlýn se město chystá vytvořit venkovní sportovní a relaxační centrum. Spolu se zoologickou zahradou, koupalištěm Vodní ráj, památkami a cyklostezkami by podle primátora mohl rodinný park přispět k tomu, že se turisté ve městě zdrží déle.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video