Vary zkouší další Američanku | E15.cz

Vary zkouší další Američanku

Kateřina Wegnerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V karlovarském týmu basketbalistek vystřídala Italku Američanka. Nové posile se však zatím nedaří, jak si vedení klubu představovalo.

Martina Bestagnová sice byla první Italkou v nejvyšší české soutěži basketbalistek, to samo o sobě však na celou sezonu v ŽBL nestačilo. Karlovy Vary si tak rychle sehnaly náhradu: Ericu DiClementeovou.

„Klub i Martina Bestangová se shodly, že její výkony neodpovídají představám a možnostem hráčky, a tak po dohodě rozvázaly a ukončily smlouvu,“ vysvětluje klubový šéf Roman Maleček, proč se Lokomotiva v tichosti na konci roku dohodla s basketbalistkou na předčasném konci v Karlových Varech.

Pět měsíců a dost

Pětiměsíční účinkování v dresu Lokomotivy zakončila Bestagnová se statistikou průměrně odehraných 18,2 minuty, 3,7 doskoku a 5,5 bodu na utkání. „Přes některé minusy vedení klubu Martině poděkovalo za její profesionální přístup k přípravě a účinkování v týmu a popřálo jí mnoho úspěchů v další basketbalové kariéře,“ říká Maleček.

Původně Karlovy Vary snad ani nehledaly za Italku náhradu a chtěly se spokojit s vlastními odchovankyněmi. Vždyť letošním cílem není atakovat medailové pozice, silně omlazená soupiska by se spokojila s pohodlnou záchranou v Ženské basketbalové lize.

Lokomotivu však téměř celou sezonu sužují četná zranění, a tak by se slůvko záchrana mohlo čím dál víc skloňovat s rostoucími obavami z konce soutěže. Markétě Klečkové se obnovilo zranění kolene, zdravotní problémy se nevyhnuly Martině Vážanové, která se do povánoční přípravy vůbec nezapojila.

Vedení klubu se tak rozhodlo, že se znovu porozhlédne po posile na druhou polovinu soutěže. Znovu v zahraničí. Netrvalo dlouho a v hale v Jízdárenské ulici se hlásila další z řady Američanek, na které klub na rozehrávce spoléhal už několik let předtím.

Problémy s registrací

Proti Strakonicím byla Erica DiClementeová přichystaná naskočit na karlovarskou palubovku. Nebýt ovšem v téhle době tak obvyklých průtahů s registrací v kancelářích mezinárodní basketbalové federace FIBA. „Údajně otevírají až devátého ledna,“ posteskl si Maleček.

První z ostrých testů čtyřiadvacetileté hráčky z americké Philadelphie tak musel klub o týden odsunout.

O setrvání sto osmdesát centimetrů vysoké náhrady za Italku Bestagnovou se v Karlových Varech rozhodne v nejbližších dnech. Během dvou týdnů přišla kvůli průtahům s registrací o dva mistrovské duely se Strakonicemi a Karlínem, v odložené premiéře proti Valosunu Brno ani v dalším utkání s VŠ Praha nepomohla odvrátit porážky. Se stoupajícím počtem minut strávených na palubovce si však postupně zvyšovala herní sebevědomí.

„Jejími silnými stránkami by měla být dobrá střelba za tři body a agresivní obrana,“ říká o ní Maleček.

Studia na univerzitě Loyola zakončila DiClementeová v prosinci a za pět let studia se v dresu místního celku stala v nejvyšší soutěži NCAA devátou nejlépe střílející hráčkou v historii klubu. V Karlových Varech se jako rozená střelkyně však zatím nepředvedla.

Bude tak záležet především na soudném odhadu trenérů a vedení klubu, aby rozhodli, jestli se DiClementeová stane další z řady Američanek v karlovarském týmu.

Autor: Kateřina Wegnerová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video