Veletoč na lavičce boleslavských hokejistů

Na góly 0:2, na trenéry 2:2. Miloš Holaň sice předehrávku za kormidlem Sparty zvládl, jeho tým vyhrál v Mladé Boleslavi, přesto jeho působení v Holešovicích skončilo. Odejít musel i asistent David Volek.

Rozhodnutí o odvolání padlo po druhé třetině duelu, kdy platil bezbrankový stav. Jeden zápas, dva týmy bez kouče. Vyhazov totiž v ten samý okamžik dostala také boleslavská dvojice Jan Tlačil a Leo Gudas.
Když druhý jmenovaný hodnotil zápas na tiskové konferenci, pravděpodobně již tušil, že předstoupil před mikrofony naposledy. „Kdybych se bál o svůj post, tak bych sem nechodil,“ reagoval přitom Gudas na dotaz, jak vidí svoji pozici na lavičce.
Zanedlouho byli novináři mimořádně svoláni znovu. Vedení klubu jim oznámilo ukončení spolupráce s oběma trenéry. „Neměli žádné ultimátum. Rozhodnutí o jejich odvolání padlo bezprostředně po zápase. Jejich náhradu řešíme, máme víc variant,“ uvedl sportovní manažer Milan Hnilička. A náhradu sehnal rychle.

Překvapivý tah

Novým trenérem Mladé Boleslavi je Miloš Holaň, oznámil klub o dva dny později. Ten přijel do Mladé Boleslavi nejprve jako soupeř. O osmačtyřicet hodin později už její hokejisty vedl z pozice hlavního trenéra. „Takový je život. Teď dýchám pro Boleslav,“ komentoval situaci devětatřicetiletý kouč.
„Víme, že nedostal moc času na rozmyšlenou. O to víc si jeho kroku vážíme,“ ocenil rychlé Holaňovo rozhodnutí generální manažer boleslavského hokeje Cyril Suk.

Těžká premiéra

Debut v Třinci bývalému hráči NHL v pozici hlavního kouče nevyšel. Boleslav znovu doplatila na mizernou produktivitu a ani ve čtvrtém utkání v řadě neskórovala.
První domácí představení už bylo úplně jiné. Středočeši vyhráli a sesadili z prvního místa České Budějovice. „Hráči podali skvělý výkon. Vyhrát nad Budějovicemi v době, kdy mají velkou formu, je vynikající,“ těšilo stratéga Holaně. Navíc už při utkání mohl diskutovat se svým novým asistentem.
Stal se jím Vladimír Hiadlovský, který se zná s Holaňem ze společného působení ve Zvolenu. To skončilo úspěšně, mužstvo došlo pod taktovkou česko-slovenské dvojice až do semifinále extraligy. „Nerozhodoval jsem se dlouho. Angažmá v české extralize se nenabízí každý den,“ podotkl čerstvý asistent. „Trvalo to asi pět minut, než mu došel kredit,“ zažertoval kolega Holaň.

Vydrží do konce?

Zatím žádný kouč na lavičce extraligové Boleslavi nevydržel celou sezonu. Oprášení úspěšné spolupráce trenérů Holaně a Hiadlovského by mohlo Středočechům přinést úspěch. Zvláště pokud se jim podaří vymanévrovat z posledních příček a nespadnout potřetí do baráže. Času mají dost.