Znovuoživená pražská Kajetánka | E15.cz

Znovuoživená pražská Kajetánka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Významný krok na cestě ke svému celkovému dokončení udělal během ledna rezidenční projekt Kajetánka v malebné pražské čtvrti Břevnov. Od městské části Praha 6 získal zbývající kolaudační souhlasy pro první etapu výstavby, takže už nic nebrání stěhování klientů do nových bytů.

Vydané kolaudační souhlasy prakticky ukončily výstavbu první části projektu. Do provozu byl uveden nejen zrekonstruovaný historický objekt zámečku (barokní vily ze 17. století), ale i nové bytové domy I a II. V nich se nachází celkem 57 dokončených bytů včetně bytů typu Penthouse. Kolaudace potvrdila také dokončení významné části parku Kajetánka včetně rybníku, komunikací uvnitř areálu i v jeho okolí a rovněž souvisejících inženýrských sítí.

#####Radostná povinnost

„Kolaudační souhlasy nám umožňují splnit milou povinnost,“ říká Andrea Straube, zástupkyně developerské společnosti Bozner. „Často, když vstupujeme do vztahu s klientem, cítíme z druhé strany jisté napětí. A tahle chvíle nám dává příležitost, jak to napětí uvolnit: předávání bytů novým majitelům je opravdu radostný úkol!“ Ale těšit se mohou všichni občané Prahy 6. Zrekonstruovaný zámeček i park totiž budou užívány veřejností k odpočinkovým nebo kulturním aktivitám.

#####Co je a co bude

Další fáze realizace rezidenčního projektu Kajetánka, který těží svůj půvab také z prostředí rozsáhlých zahrad kolem původního zámečku ze 17. století, z osobitého kouzla přilehlých pražských čtvrtí Břevnov a Střešovice a koneckonců i z blízkosti Pražského hradu, pokračuje plánovaným tempem.

Celý projekt zahrnuje pět bytových objektů a centrálně umístěnou vilu (zámeček). První etapa, zahrnující bytové domy I a II, zámeček a část parku, je již zkolaudována. V současné době je v pokročilém stadiu výstavba bytového domu III a probíhá rekonstrukce budovy barokní Oranžerie. V poslední fázi bude dokončen ještě rohový bytový dům IV v blízkosti rybníčku.

#####Rekonstrukce Oranžerie

Významnou fází je právě probíhající rekonstrukce historicky cenné Oranžerie. Tato stylová barokní budova má výhodu vyvýšené polohy a po dokončení rekonstrukce nabídne skutečně luxusní apartmány v tradičním velkolepém stylu s výhodou všech moderních vymožeností. Díky tomu, že stojí relativně o samotě a tvoří elegantně uzavřený celek, je určena pro nejnáročnější klientelu s vybraným vkusem.

Pod budovou Oranžerie se nachází park a centrálně umístěný zámeček. Jeho současnou podobu vytvořili v 17. století řeholníci italského řádu kajetánů, kterým vděčí celý areál nejen za svou základní podobu, ale i za dnešní název. Oranžerii severně od zámečku nechali kajetáni postavit v roce 1760.

#####Byt podle přání

Spolu s byty v renovované Oranžerii nabízí Kajetánka prvotřídní nově postavené byty ve třech různých typech: Classic, Garden a Penthouse.

Byty Classic tvoří prostorné, účelně řešené dvoupokojové, třípokojové a čtyřpokojové bytové jednotky. Mají balkony nebo travnaté terasy (Classic Terrace), odkud je nádherný výhled na park. Otevřené uspořádání slibuje rozlehlé společné prostory, kdežto velké ložnice nabízejí možnost uchýlit se do skutečného soukromí.

Byty Garden (se zahradou) představují naprosto jedinečný typ nemovitosti výhradně v domech I, II a III. Francouzská okna a prosklené dveře s jižní orientací vedou do prostorných slunných atrií, soukromých zahrad a překrásného parku přímo za plotem. Jsou ideální pro ty, kteří touží po prostoru, zeleni a nenápadném komfortu, jehož je v současném velkoměstě opravdu jako šafránu.

Nejluxusnější byty mimo budovu Oranžerie ovšem představuje typ Penthouse. Jde o čtyřpokojové mansardové apartmány v nejvyšších podlažích bytových domů I, II a III. Z každé ložnice i obývacího pokoje má majitel penthousu přímý přístup na některý z velkoryse řešených balkonů nebo noblesně prostorných teras.

*

Ocenění Kajetánky v roce 2011

V rámci soutěže Realitní projekt roku 2011 získal projekt Kajetánka hned tři významná ocenění:

1. místo v rámci Prahy 6 – Cena odborné poroty 2. místo v kategorii Nejlepší projekt v ČR – Cena odborné poroty 1. místo v rámci Prahy 6 – Cena veřejnosti

Dalším prestižním oceněním Kajetánky je udělení ceny v soutěži CIJ Awards 2011 – kategorie Best Residential Development.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video