Zvítězil liberecký psovod | e15.cz

Zvítězil liberecký psovod

Daniela Bušková, Městská policie Liberec

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V poháru městské policie Liberec vyhrál místní strážník.

Městská policie Liberec a Kynologický klub Liberec-Pavlovice uspořádaly ve spolupráci s Veterinární základnou Armády ČR Chotyně, Vazební věznicí Liberec a Věznicí Rýnovice v sobotu 24. dubna již 5. ročník soutěže služebních psů „O pohár Městské policie Liberec“. Libereckým strážníkům se akce zdařila nejenom po organizátorské, ale i po soutěžní stránce. Prvenství si totiž odnáší liberecký strážník Jiří Kolář a jeho belgický ovčák Cash Vědusk.

Klání se uskutečnilo za krásného slunečného počasí a během celého dne přivítalo více jak pět stovek diváků, hodně rodin s dětmi, pro které bylo připraveno občerstvení. Jednalo se o obranářskou soutěž pro příslušníky všech ozbrojených složek, ale i členy kynologických klubů, která měla za úkol prověřit připravenost služebních psů do služby. Všechny cviky byly připraveny tak, aby simulovaly situaci, se kterou se psovod a jeho služební pes mohou setkat v praxi při zákroku proti pachateli. Závodů se zúčastnili příslušníci městských policií z celé republiky, Armády ČR, Policie ČR či Vězeňské služby.

Putovní pohár v soutěži jednotlivců si odnesl liberecký strážník a zároveň předseda Kynologické Klubu Liberec – Pavlovice Jiří Kolář a jeho pes Cash Vědusk. Prvenství v soutěži dvoučlenných družstvech opět získal Jiří Kolář a pes Cash Vědusk a Petra Piskáčková a její pes Roxy Malidaj z Vězeňské služby Plzeň. Cenu za nejlepší zadržení s protiútokem obdržel opět pes Roxy Malidaj s Petrou Piskáčkovou.

Výsledky:

Jednotlivci

1. místo - Jiří Kolář, Městská policie Liberec, pes Cash, 443 body
2. místo - Petra Piskáčková, Vězeňská služba Plzeň, pes Roxy, 428 bodů
3. místo - Libor Hehl, Hradní stráž, pes Rex, 427 bodů

Dvoučlenná družstva

1. místo – Jiří Kolář, Městská policie Liberec, pesh Cash, Petra Piskáčková, Vězeňská služba Plzeň, pes Roxy
2. místo –Jiří Bravenec, Městská policie Brno, pes Jake, Miroslav Bělohlávek, Městská policie Brno, pes Stone
3. místo Tomáš Procházka, Armáda ČR, pes Pedro, Petr Novotný, ZKO Hanychov a pes Reno

Autor: Daniela Bušková, Městská policie Liberec

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video