Zápisník Pavla Otta: Další Čapí hnízdo?

Čapí hnízdo

Čapí hnízdo Zdroj: profimedia

Spolek Rekonstrukce státu, který spolu s dalšími protikorupčními aktivisty před časem dopomohl Andreji Babišovi k moci, zveřejnil zajímavé zjištění. 

Z registru smluv plyne, že státní Podpůrný garanční rolnický a lesnický fond přiklepl dotace určené pro malé a střední podniky dvěma firmám z holdingu Agrofert, který nyní kontroluje Babišova manželka a jeho právníci. Podle bojovníků s korupcí byly peníze vyplaceny neoprávněně. Že by se rýsovala další účelovka?

Komunisté se těší na trafiky v klíčových státních firmách. Podle nich ale nejde o žádné politické handly, které se dělaly za Nečasovy vlády a samozřejmě i po ní – například ANO si koupilo loajalitu v pražském zastupitelstvu placenými posty šéfů výborů.

Rudá partaj podrží vládu a prý tak ponese odpovědnost za státní majetek. Takže o něm musí mít informace. Hezky zdůvodněno. Před pěti lety tolik snaživého žalobce Ivo Ištvana to asi ze skládání střípků nevyruší.

Sněmovna zažila neobvyklý úkaz – Babiš a šéf ODS Petr Fiala kráčeli rozesmátí kuloáry. Způsobila to iniciativa poslance ANO Patrika Nachera, který oba kluby spojil ve snaze změkčit normu o omezení prodejní doby. A pak že funguje jen jedna hlasovací koalice. ČSSD by měla zbystřit.