Igor Záruba: Kdo neukládá, není | E15.cz

Igor Záruba: Kdo neukládá, není

Igor Záruba: Kdo neukládá, není
Žijeme v době, kdy nechceme promarnit ani minutu nečinností.
• 
ZDROJ: ČTK

Igor Záruba

Drahý šéfe, bych se rád zúčastnil světového fóra EMC 2013. Tuto přehlídka pořádá jeden nejvlivnějších hráčů v technologiích, lídr v odvětví ukládání dat, virtualizaci a bezpečnosti IT. Myslím, že účast na EMC bude výhrou jak pro mě, tak pro naši společnost. S úctou pracovník XY.

Přesně touto formou, v podobě předem zformulovaného dopisu, lákal na letošní masové setkání profesionálů a médií americký nadnárodní specialista na ukládání dat a zabezpečení informačních toků, nositel Einsteinovy formule v názvu, massachusettský koncern EMC. A čtyřdenní mítink v Las Vegas potvrdil, že nastala nová éra, věk dat.

Pryč jsou časy, kdy se mobily používaly k volání a sms-kování, jak se je snaží udržet při životě čeští operátoři. Světu vládnou data, a kdo to s nimi neumí, jako by nebyl. Když o ně přijdeme, jsme nuly.

Pohled do publika na fóru, kdy na jevišti někdo řeční, a publikum hledí na displeje laptopů, tabletů či mobilů, dává tomuto posunu za pravdu. Výjevy z hospod, kde se několik hostů spolu baví a zbytek se věnuje sofistikovaným přístrojům, ostatně jakbysmet.

Jistě, pokrok se nedá zastavit a přechod na novou úroveň ve správě dat dokáže divy. Jen mě napadá, abychom se tak trochu nerozkastovali. Na ty, co jdou s dobou, a ty, co jí nestačí. Útrpné pohledy majitelů nabušených vychytávek na uživatele plastických tlačítkových nokií jsou k vidění už teď.

Pořád ale platí, že technologické vymoženosti mají být dobrým sluhou, ne pánem. Nebo se snad „nesmartově“, česky řečeno hloupě, mýlím?

Chytřejší telefony, rychlejší internet

Závislí, tedy zranitelní

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!