Komentář Miroslava Cvrčka: Díky Babišově EET v Česku bitcoin vytlačí korunu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Komentář Miroslava Cvrčka: Díky Babišově EET v Česku bitcoin vytlačí korunu

Miroslav Cvrček - Reflex

Jistě, titulek je trochu přehnaný. Trochu víc. Nicméně rychlý růst objemu plateb v kryptoměně bitcoin je na spadnutí. Přečtěte si proč.

Asi jste zaznamenali, že se teď bitcoinu daří. Dnes stojí jedna digitální „mince“ zhruba 2300 dolarů. Před měsícem to bylo nějakých 1350 dolarů a před rokem kolem 500 dolarů. Řečeno s Jiřím Paroubkem — nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?

Možnost zaplatit v bitcoinech od minulého týdne nabídla Alza, největší tuzemský e-shop s elektronikou. V jeho showroomu najdete i bitcoinové automaty. Český start-up Storyous, který vyvíjí pokladní systémy zaměřené na gastronomii, teď oznámil, že na jeho pokladnách je od nynějška možné platit také bitcoiny — stačí do systému zadat adresu bitcoinové peněženky. A navíc — platbu řádně zaeviduje do elektronické evidence tržeb.

Tisíce českých firem získaly možnost přijímat platby bitcoinem

Storyous momentálně obsluhuje asi 3000 restauračních zařízení v České republice. Ta všechna mohou teď bez námahy a složité instalace začít přijímat bitcoiny místo korun.

Nebudu tady teď dlouze vyjmenovávat další úspěchy nejznámější kryptoměny a technologie, na něž „běží“, blockchainu. Zmíním jednu jednoduchou věc, která položila dobrý předpoklad udělat z Česka bitcoinovou velmoc. Je to elektronická evidence tržeb.

Zápisník Jana Vávry: Pizza za miliony

Ano, EET Andreje Babiše — toho Babiše, jenž neví, co je bitcoin, ale zakázal by ho. EET a bitcoin mají totiž jednu věc společnou — potřebují připojení k internetu. Babiš prostřednictvím EET donutil a ještě donutí být on-line skoro všechny české podnikatele.

Podívejte se, jak probíhá platba bitcoiny:
platba bitcoiny

Příznivci bitcoinu si nemohli přát nic lepšího! A mimochodem — bitcoin je suverénně nejtvrdší měna minulého roku. A letos si zatím vede ještě o mnoho líp. Tak do toho!

Další články Miroslava Cvrčka čtěte na webu týdeníku Reflex >>>

Akcie, měny a názory Ondřeje Tollingera: Investice do virtuálních měn
Už jen jedny volby a liberální demokracii je konec? Slovenský politolog varuje před vládou Babiše
Babiš: Pokud někdo bere 12 tisíc, je to skandální. Platy v sociálních službách proto výrazně vzrostou
„Koupím si, co budu chtít.“ Uplynuly tři roky od průlomového interview s Babišem
Budujme stát pro 40 milionů lidí: přečtěte si, u koho se inspiruje Babiš

Autor: Miroslav Cvrček - Reflex
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!