Martin Čaban: Nadšení? Spíš ne | E15.cz

Martin Čaban: Nadšení? Spíš ne

ČSA
ČSA
• 
ZDROJ: CSA

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr financí Miroslav Kalousek vypadal včera vysloveně nadšeně, když mluvil o korejské nabídce na odkup minoritního podílu v ČSA. Skutečně se nedá vyloučit, že vstup relativně velkého strategického partnera českému národnímu leteckému dopravci pomůže. Přesto při širším pohledu nelze nadšení zcela sdílet.

Těžko se jásá nad tím, že z padesáti oslovených firem vyjádří zájem o podíl v ČSA dva zájemci, přičemž závaznou nabídku předloží jediný. To není nijak skvostná vizitka pro firmu, kterou český stát rád označuje za strategicky významnou. Nemluvě o výši nabízené částky, která je lecjaká, rozhodně však ne ohromující.

Bohužel asi zůstává smutným faktem, že ztrátové aerolinky, které před krachem zachránil jen deštník Českého aeroholdingu, za víc nestojí. Je to ukázka toho, kam vede dlouhodobé obsazování klíčových postů ve státních firmách politickými trafikanty.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.