Pavel Otto: S Bártou do Trautnberkova | E15.cz

Pavel Otto: S Bártou do Trautnberkova

Vít Bárta
Vít Bárta
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Stvořitel Věcí veřejných Vít Bárta přišel s dalším neotřelým nápadem. Tentokrát je to lidová cestovka, která vás za cenu autobusové jízdenky doveze z drahého Kalouskova do levného Trautenberkova na předvánoční nákup. Škoda, že s tím Bárta nepřišel za totality, kdy se houfně pašovaly různé výrobky z DDR a všichni by mu utrhli ruce. Představa výletu do německého či rakouského pohraničí spojená s politickou agitkou Vítka nebo Radka nás neláká. Ale on se nějaký trouba jistě najde.

Bývalý předseda ODS a premiér Topolánek nejprve na kongresu modrých předvedl zavilou mstivost vůči svému následníku Nečasovi a nyní oznámil, že zvažuje ukončení členství ve straně. Jeho ochota platit členské příspěvky se prý limitně blíží nule. Na vysvětlenou dodáváme, že když je neuhradí, u občanských demokratů automaticky skončí. Naše ochota sledovat další Topolánkovy destruktivní kroky, které předvádí už dva roky, se také limitně blíží nule. Přejeme mu tedy, aby si za peníze ušetřené na příspěvcích dopřál nějaké povyražení, které ho snad přivede k osvícenějším myšlenkám.
Dovolená s fámulem Dalíkem by to ale asi být neměla.

Spekulace o chystané vládní rošádě dosáhly vrcholu. Ve všeobecném povyku o slučování různých úřadů se nějak vytratila debata o tom, zda by ministerstvo obrany přece jenom neměl řídit někdo, kdo dané problematice alespoň trochu rozumí. Ze současné situace lze tušit, že by to mohla být opice, která prošla základním cirkusovým výcvikem.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video