The New York Times: Rozděl a diskriminuj | E15.cz

The New York Times: Rozděl a diskriminuj

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

The New York Times

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Když posvítíte do temných koutů americké politiky, nikdy není hezké vidět, co se vyrojí. Minulý týden odtajnil federální soudce v Maine poznámky Národní organizace pro manželství, jedné z nejmohutnějších skupin bojujících proti manželství homosexuálních párů.

Ukazuje se, že tato skupina je skrz naskrz politická. Největší hrůzu budí strategie, které mají dělit společnost podle rasových a etnických klíčů. „Strategickým cílem je vrazit klín mezi gaye a černochy, dvě klíčové skupiny demokratických voličů,“ říká jedna z poznámek. To není blouznění marginální skupinky.

Mitt Romney, Rick Santorum i Newt Gingrich se k této skupině veřejně hlásí a podepsali její výzvu, aby příští prezident tvrdě bojoval proti homosexuálním sňatkům. Teď, když vyplul na povrch zvrhlý politický přístup této skupiny, Romney i ostatní by měli přispěchat se svým odmítnutím. Žádné závody ale nevidíme.

Autor: The New York Times

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.