Zápisník Jana Vávry: Ta naše epopej | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Zápisník Jana Vávry: Ta naše epopej

Jan Vávra

Jan Vávra

Zase k vidění už jsou v Praze obrazy z cyklu Slovanská epopej Alfonse Muchy. Jejich výstava je tím aktuálnější, čím více v části společnosti opět rezonuje myšlenka panslavismu.

Nejen její vyznavači by si však měli Muchova díla prohlížet zase a znovu. Možná by v nich zahlédli symboliku, která poměrně těžko může vybízet k projevům vulgárního etnonacionalismu a smířením se s politickým autoritářstvím. Místo siláckosti by jako neodmyslitelnou součást slovanství mohli vidět humanitu a pokoru. Zkrátka ne v síle Bůh, ale v pravdě. Ale to v národu ateistů asi až tak skvěle rezonovat nemůže. Možná tím spíše, když jsou to teze vyloženě pravdoláskařské.

Zápisník Vladana Gallistla: Komunisté mocí opilí

Hlavně pozor na Turecko, problémy jeho liry mohou ještě zkomplikovat život řadě investorů. Tedy jak kterým. Provozovatelé tamních kryptoměnových burz hlásí zdvojnásobení obratu, bitcoin se najednou v porovnání s tureckou měnou nejeví tak nestabilní. Na největším tureckém tržišti s virtuálními měnami se ale denně stále protočí v přepočtu jen kolem čtvrt miliardy korun. Asi na tom Erdoganova země pořád není tak zle.

Mladé rodiny již mohou žádat stát o půjčku až 1,2 milionu korun na koupi bytu. Vzhledem k cenám nemovitostí ale těžko půjde o byt v hlavním městě. Skutečnost, že nejen Praha je celkem příjemné místo k životu, asi moc velkou útěchu představovat nebude.

Zápisník Jaroslava Bukovského: Rozum vařený sluncem

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!