Zápisník Martina Čabana: Vysoké hry | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Zápisník Martina Čabana: Vysoké hry

Zápisník Martina Čabana: Vysoké hry
Miloš Zeman s Vladimirem Putinem
• 
ZDROJ: ctk
Martin Čaban

Martin Čaban

Jednoho? Dva? Sedm? Česko chce být solidární s Británií, kde došlo k pokusu o vraždu bývalého ruského špiona Sergeje Skripala a jeho dcery. Rusové mezitím obvinili Česko, že látka, jíž byl Skripal otráven, mohla pocházet z naší kotliny. Čeští experti na zahraničněpolitické otázky se včera v televizi přeli, kolik ruských diplomatů vyhostit. Je to vysoká hra, v níž je důležité, aby česká zahraniční politika mluvila jedním hlasem. Asi proto prezident Miloš Zeman poslal Vladimiru Putinovi gratulační dopis ke znovuzvolení, v němž jej pozval do Prahy a vyjádřil naději, že oba mužové budou „pokračovat i v dalších letech v přátelských, otevřených a produktivních osobních kontaktech“.

Další vysoká hra se rozehrává v politických kuloárech. Podle informací serveru iDnes by někteří politici chtěli oživit myšlenku olympiády v Praze. Vyjádření jsou opatrná. Ale proč? Až budeme mít všechna ta sportoviště, která slibuje Andrej Babiš, můžeme v pohodě uspořádat letní a zimní hry najednou. A přidat pár disciplín pro návštěvníky. Třeba adrenalinové sporty „přejdi most“, „projeď Karlín“, „najdi Žižkov“ nebo „vystup z metra alespoň přibližně tam, kde jsi chtěl“.

Na své poměry vysokou hru rozehráli také čeští komunisté. Zkoušejí mluvit Andreji Babišovi do personálního obsazení jeho vlády. Ono bylo celkem jasné, že stažení Zdeňka Ondráčka z čela komise pro kontrolu GIBS nebude úplně zadarmo.

Hospodářská komora bude na tripartitě trvat na karenční době
Komentář Heleny Horské: Odcizená inflace? Exekuce už lezou i do makročísel

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!