Zápisník Michala Noska: Vlakem za zákusky | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Zápisník Michala Noska: Vlakem za zákusky

Zápisník Michala Noska: Vlakem za zákusky
Vlak, ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz
Michal Nosek

Michal Nosek

Vláda sice nemá důvěru, ale chystá se rozdávat. Cestování vlakem pro seniory nad 65 let zdarma je jistě pro nemalou část obyvatel příjemný nápad. Ten dokonce znovu rezonuje i Poslaneckou sněmovnou. Na Slovensku to ale funguje již pár let a ohlasy jsou rozpačité. Dopravci i pasažéři se špatně vyrovnávají s přeplněnými vlaky a stěžují si i na větší nepořádek v soupravách. Vznikají i velice paradoxní situace, když si „chudí senioři“ vyrazí zdarma dotovaným vlakem do města a tam nemají problém utratit desítky eur za kávu a zákusky. Takže v penězích problém být nemusí.

Potravinové banky se rychle plní. Od ledna mají velké obchodní řetězce povinnost nabízet neprodejné potraviny, například s poškozeným obalem, potravinovým bankám. Došlo tak k situaci, že banky jsou z důvodu nedostatečné skladovací kapacity mnohdy přeplněné. Zbývá detail: co s těmito potravinami dál? Problém plýtvání jako by se jen přesunul jinam.

Uděláme Ameriku znovu velkou. I bez hymny? Americký prezident Donald Trump vyvolal velký rozruch na sociální síti Twitter. Přispělo k tomu video, které naznačuje, že americký prezident nezná slova státní hymny. K jejímu zpěvu se připojil před zápasem mezi univerzitou v Georgii a univerzitou v Alabamě, na který dorazily tisíce lidí. Diváci si pak na sociálních sítích pokládali otázky, zda to Trump se svým vlastenectvím myslí opravdu tak vážně.


V Česku se blíží prezidentské volby. Vše o nich čtěte zde >>>


Komentář Bohumila Pečinky: Zemanovo prezidentské taktizování
Komentář: Česká politika potřebuje sebevědomý coming out

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!