Black Friday - Zase ty kampaně | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Zápisník Michala Tomeše: Zase ty kampaně

Zápisník Michala Tomeše: Zase ty kampaně
Black Friday, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Reuters
Michal Tomeš

Michal Tomeš

Bývalý britský předseda vlády, voják a publicista Winston Churchill zemřel před 53 lety. Nadále zůstává v evropských dějinách významnou figurou, jejíž odkaz rezonuje dodnes. 

Dokonce natolik, že fanoušci Miloše Zemana k Churchillovi současného prezidenta přirovnávají. Nepochybně mají několik společných vlastností, ty by se však daly zařadit spíše do kategorie osobnostních vad – například náklonnost ke kouření a alkoholu.

Naopak není jasné, jak by fanoušci prezidenta ocenili Churchillovy plány na boj proti (tehdy komunistickému) Rusku. Inu, zázračné poražení cukrovky se těžko přirovnává k porážce nacismu.

Největší český internetový obchod znovu zahájil Black Friday. Obchodní slevová akce s kořeny ve Spojených státech, jež se v rodné zemi váže ke Dni díkůvzdání, tak očividně slaví úspěch i u nás, nehledě na roční období či státní svátky.

Trochu to připomíná permanentní politickou kampaň, v níž se veřejnosti snaží vecpat stále stejný produkt, který je však podle reklamních kampaní nejlepší zvolit si nyní. Že to není v žádném případě pravda, jak ukázaly zprávy o vánočních machinacích se slevami, je veřejnosti celkem jedno. Jinak by podobné kampaně, ať už politické nebo obchodní, neměly význam. Berme to však jako reflexi celé české společnosti.

Zeman míří na to horší v nás, vzkazuje členka Drahošova týmu Dana Drábová
ODS s návrhem zrušení daně z nabytí nemovitosti narazila už v prvním čtení

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!