Karel Fillner: Bitcoin nemůže plně nahradit ostatní kryptoměny | e15.cz

Karel Fillner: Bitcoin nemůže plně nahradit ostatní kryptoměny

Karel Fillner
Karel Fillner
• 
ZDROJ: Vacková Anna
10. května 2019 • 06:00

Vyplatí se teď vsadit na bitcoin, nebo spíše na ostatní kryptoměny? Bitcoin jako by ostatní virtuální měny svým aktuálním pohybem nechával za sebou, roste i jeho tržní podíl. Menší digitální měny ale zase obecně mohou mít vyšší potenciál růstu z nižší základny.

Více než rok trval medvědí trh, kdy se cena bitcoinu po svých maximech skoro 20 tisíc dolarů v závěru roku 2017 propadla ke třem tisícům dolarů na začátku letošního roku. Nyní bitcoin zdolává hranici šesti tisíc dolarů a zdá se, že se trend konečně začíná otáčet.

Z vývoje posledních týdnů se však zdaleka tolik neradují příznivci dalších digitálních měn. Takzvaných altcoinů jsou v současné době více než dva tisíce - včetně tokenů vzniklých z fundraisingových ICO projektů – a cena většiny z nich se vůči bitcoinů již delší dobu nezadržitelně propadá.

V lednu 2018 měl bitcoin v celkové tržní kapitalizaci kryptoměn historicky nejnižší dominanci, 36,1 %,

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Investujte jako miliardáři

Koupit? Prodat? Investovat? Akcie, zlato, eura, dolary, exotické měny, bitcoin, pozemek, investiční byt, obrazy, fondy, forex , dluhopisy, start-up… Poraďte se s odborníky, kteří se starají o peníze miliardářům VIP Investiční poradna na e15.cz/premium

Své otázky posílejte pomocí formuláře na této stránce, snažte se popsat svůj problém co nejpřesněji. My je odborníkům předáme a odpověď zveřejníme bez vašich osobních údajů.

Disclaimer:

Informace obsahující názor, prognózu nebo úvahu redakce, konkrétní fyzické osoby (včetně, nikoli však výlučně poradců zaměřených na konkrétní obor), právnické osoby nebo jakékoli jiné osoby, nepředstavuje pokyn, doporučení nebo radu uživateli této stránky (dále jen „Uživatel“) a Uživatelé nejsou žádným způsobem vyzýváni k jejich respektování, ani nepředstavuje nabídku na poskytnutí jakékoli služby nebo na realizaci jakéhokoli obchodu. Takto publikované informace jsou adresovány široké veřejnosti a neberou v potaz osobní ani ekonomickou situaci, záměry a očekávání konkrétních Uživatelů a nemohou samy o sobě, ani ve spojení s jinými informacemi publikovanými v rámci Služby být podkladem pro kvalifikované rozhodnutí Uživatele nebo jakékoli jiné osoby a nemohou nahradit vlastní úvahu nebo konzultaci s odborníkem v dané oblasti. Takto publikované informace se zpravidla vztahují k situaci v místě a čase, kdy byly publikovány a provozovatel této stránky (dál ejen „Provozovatel“) není povinen je aktualizovat nebo měnit v souvislosti se změnou okolností ani z jakéhokoli jiného důvodu. Provozovatel neodpovídá za škodu ani za jakoukoli jinou ztrátu způsobenou jednáním Uživatele nebo jakékoli jiné osoby na základě publikované informace.