Chaty a chalupy: Pronájem, prodej, stavba svépomocí, investice | Nová tvář Žižkova. Byty u nákladového nádraží navrhnou Pentě Nizozemci, podívejte se | e15.cz

Nová tvář Žižkova. Byty u nákladového nádraží navrhnou Pentě Nizozemci, podívejte se

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bytový projekt Penty v areálu Nákladového nádraží Žižkov zná svou budoucí podobu. Porota v soutěži vypsané skupinou Penta Real Estate a Českou komorou architektů vybrala společný návrh nizozemského studia Benthem Crouwel Architects a pražského ateliéru RA15. Architekti spolupracovali již dříve, a to na studii pražského letiště. 

Ze 160 registrovaných kandidátů a 44 odevzdaných návrhů z Česka i zahraničí postoupila pětice uchazečů do druhého kola. Vítězný návrh zaujal porotu mimo jiné rozsáhlým veřejně přístupným parkem, uvádí portál Earch.

Projekt počítá se stavbou více než 450 bytových jednotek, jeho cena by se měla vyšplhat na zhruba dvě miliardy korun. Začít stavět by se podle předchozích informací mělo v roce 2021.

Prohlédněte si vizualizace:

„Je to výjimečný brownfield, kde se mohou během deseti let objevit tisíce bytů. Území je nyní kontrolováno třemi velkými developery, společnostmi Penta, Central Group i Sekyra Group. Zdravá soutěživost a přitom vzájemná kooperace povede ke vzniknu nové městské čtvrti s opravdu kvalitní architekturou, zelení a občanskou vybaveností,“ uvedl již dříve ředitel Penty RE pro rezidenční výstavbu v ČR David Musil.

Nákladové nádraží bylo vybudováno v roce 1936. Jeho provoz byl ukončen v roce 2002. V areálu nádraží se však nachází kontejnerové překladiště, které je stále v provozu. Jde o největší dochovanou funkcionalistickou průmyslovou stavbu v Praze.

Nový magazín E15 „Jak vydělat na pronájmu“ objednávejte zde >>>


 

Video se připravuje ...

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video