Výroční zpráva PPF: Každá krize je příležitost, píše Petr Kellner | E15.cz

Každá krize je příležitost, píše Kellner ve výroční zprávě PPF

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera vydala výroční zprávu za loňský rok. Očekávaný dokument, který se nese v duchu přemýšlení o hodnotách a návratu ke kořenům, představuje kromě obvyklých dat o hospodaření PPF i její představitele v „domovském“ prostředí.

„Za dobu existence PPF ještě nikdy nebyl tak velký rozdíl mezi světem, který naše Výroční zpráva popisuje, a světem, v němž se nachází. V roce 2019 se světu ještě dařilo,“ píše v úvodu výroční zprávy Kellner.

Mezi nejvýznamnější projekty roku 2019 Kellner řadí akvizici mediální skupiny CME, vydání emise dluhopisů o objemu 27 miliard určené na financování telekomunikačního podnikání nebo start nového mýtného systému na českých dálnicích a silnicích. „To ale bylo předtím, než přišel koronavir,“ podotýká Kellner.

Pandemie ukázala relativitu věcí, které se zdály zásadní a neměnné, píše hlava PPF. Díky tomu se lidé vracejí k hodnotám jako rodina, děti, zdraví nebo svoboda, dodává. „I proto se letošní fotografie vedení skupiny ve výroční zprávě inspirují „místy a hodnotami, které nás v mládí formovaly“.

Podle Kellnera platí, že každá krize je zároveň příležitostí. „V PPF rozvíjíme český potenciál a stavíme na našich lidech, jejich znalostech, zkušenostech, vynalézavosti, profesionalitě, tvořivosti, tahu na branku a pracovitosti“.

PPF loni stoupl čistý zisk o 16 procent na 26,7 miliardy korun (asi jednu miliardu eur). Na konci roku ovládala aktiva za 48,6 miliardy eur (1,3 bilionu korun), meziročně o osm procent víc.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video