Šéf Louis Vuitton zbohatl letos skoro o bilion korun | E15.cz

Nejbohatší Evropan letos navýšil jmění skoro o bilion korun

Michal Šenk

Michal Šenk

Skupina módních domů LVMH, pod níž spadají například značky Louis Vuitton či Dom Perignon, posílila svou tržní kapitalizaci od začátku roku o 82 miliard dolarů. Pro jejího téměř 50procentního vlastníka a zároveň nejbohatšího Evropana Bernarda Arnaulta to znamená navýšení hodnoty jeho majetku o 39 miliard dolarů, v přepočtu 890 miliard korun.

Nejbohatšímu Francouzovi i Evropanovi a třetímu nejbohatšímu člověku na planetě Bernardu Arnaultovi se tak letos podle Bloombergu, který žebříček největších evropských akciových skoků roku připravil, navýšilo jeho jmění na aktuálních 103 miliard dolarů.

Společnost LVMH jako jeho stěžejní aktivum získala nedávno velkou pozornost tím, že oznámila plán na převzetí slavného amerického klenotnictví Tiffany za 16 miliard dolarů.

Daří se segmentu luxusních značek celosvětově. LVMH se tak veze na vlně dobré kondice světové ekonomiky. Desítky značek skupiny LVMH s ročními tržbami téměř 50 miliard eur jsou podle dat Bloombergu v letošním roce nicméně vůbec nejvýnosnější akcií na evropských burzách.

Mezi dalšími firmami v nejlepší kondici z tohoto pohledu pak agentura upozornila na švýcarský potravinářský koncern Nestlé či německou technologickou firmu SAP.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.