Šéf Louis Vuitton zbohatl letos skoro o bilion korun | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Nejbohatší Evropan letos navýšil jmění skoro o bilion korun

Michal Šenk

Michal Šenk

Skupina módních domů LVMH, pod níž spadají například značky Louis Vuitton či Dom Perignon, posílila svou tržní kapitalizaci od začátku roku o 82 miliard dolarů. Pro jejího téměř 50procentního vlastníka a zároveň nejbohatšího Evropana Bernarda Arnaulta to znamená navýšení hodnoty jeho majetku o 39 miliard dolarů, v přepočtu 890 miliard korun.

Nejbohatšímu Francouzovi i Evropanovi a třetímu nejbohatšímu člověku na planetě Bernardu Arnaultovi se tak letos podle Bloombergu, který žebříček největších evropských akciových skoků roku připravil, navýšilo jeho jmění na aktuálních 103 miliard dolarů.

Společnost LVMH jako jeho stěžejní aktivum získala nedávno velkou pozornost tím, že oznámila plán na převzetí slavného amerického klenotnictví Tiffany za 16 miliard dolarů.

Módní impérium LVMH koupí klenotníka Tiffany. Zaplatí za něj 16,2 miliardy dolarů

Daří se segmentu luxusních značek celosvětově. LVMH se tak veze na vlně dobré kondice světové ekonomiky. Desítky značek skupiny LVMH s ročními tržbami téměř 50 miliard eur jsou podle dat Bloombergu v letošním roce nicméně vůbec nejvýnosnější akcií na evropských burzách.

Mezi dalšími firmami v nejlepší kondici z tohoto pohledu pak agentura upozornila na švýcarský potravinářský koncern Nestlé či německou technologickou firmu SAP.

„Trofejní budova“. Miliardář Komárek prodává centrum Bořislavka
Miliardáři? Tyto české podnikatele vnímá veřejnost jako mnohem bohatší, než v reálu jsou
Francouzská říše luxusu zažila v Česku rekordní rok

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!