Volby 2018 | Glosa Martina Čabana: Průzkum bojem | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Glosa Martina Čabana: Průzkum bojem

Martin Čaban

Martin Čaban

Výsledek prvního kola prezidentské volby dostane hradní mluvčí Jiří Ovčáček 13. ledna k narozeninám. Jestli to bude dárek radostný, nemá v tuto chvíli cenu hádat. Jisté ovšem je, že servítky si Miloš Zeman na cestě za obhajobou brát nebude. Zvláště ne, pokud jde o nový úřad, který by měl hlídat peníze, jež protečou předvolební kampaní.

Zeman odmítá započítat krajská setkání s občany do nákladů na kampaň. Dohledový úřad se naopak domnívá, že by tak učinit měl. Připomeňme, že kandidáti mají na kampaň limit 40 milionů.

Všechny dosavadní Zemanovy krajské cesty, a že jich bylo, přišly zhruba na 15 milionů. Takže pár set tisíc za ty zbývající by se v nákladech na kampaň ztratilo.

Glosa Jany Havligerové: Jde o kejhák

Jenže hlava státu trvá na tom, že kampaň nevede a nepovede, tak jaképak náklady. Úřad pro dohled nad hospodařením stran si v nadcházejících sněmovních i prezidentských volbách musí teprve osahat své kompetence a ujasnit postupy. V případě klání o Pražský hrad to zjevně bude průzkum bojem. To zdaleka nemusí být na škodu.

Zeman si cestami do krajů dělá volební kampaň, tvrdí úřad. Ovčáček takový výklad nadále odmítá
Dědek se Starosty do voleb nepůjde. Nechci být srovnáván s Babišem, prohlásil

 

Volby 2020

Krajské volby a 1. kolo voleb do Senátu se konají 2. a 3. října 2020. Druhé kolo voleb do Senátu se koná 9. a 10. října. Přečtěte si, jak se stát členem volební komise a jak získat voličský průkaz.

Krajské volby

Kandidáti do krajů Jak volit v krajských volbách?

Volby do Senátu

Kandidáti do Senátu Jak volit ve volbách do Senátu?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!