Glosa Jany Havligerové: Piráti na vlně populismu | E15.cz

Glosa Jany Havligerové: Piráti na vlně populismu

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Piráti vyrazili do volební kampaně s vězeňským autobusem. Oznamují, že na silnici ho určitě nikdo nepřehlédne. Ne proto, že by jezdili jako piráti silnic, ale kvůli podobě vozidla. Je pomalované portréty politických protivníků – Bohuslava Sobotky, Andreje Babiše či Miroslava Kalouska. Nechybí ani Jana Nagyová nebo David Rath. 

Ti všichni jsou pro pirátskou stranu symbolem nedořešených kauz. A na voze je velkými písmeny napsána i výzva „Pusťte nás na ně“.

Zkrátka a dobře, je to takový autobus Zemák a akce Čisté ruce v jednom balení. Zemák v letech 1996 a 1998 pomohl ČSSD k volebním úspěchům, protikorupční čisté ruce z téže dílny toho ovšem zrovna moc nepochytaly.

Čas pokročil, vůz Karosa C 734.00, s nímž tehdy přišel Miroslav Šlouf, přítel Miloše Zemana, už pomalu upadl v zapomnění. Tak proč nápad neoprášit a nezmodernizovat. Zvlášť když vlna populismu, na které tenkrát Zemák jel, v současnosti nadnáší snad ještě víc. Piráti nejspíš doufají, že až někam nad pět procent.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.