Glosa Jany Havligerové: Piráti na vlně populismu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Glosa Jany Havligerové: Piráti na vlně populismu

Jana Havligerová

Jana Havligerová

Piráti vyrazili do volební kampaně s vězeňským autobusem. Oznamují, že na silnici ho určitě nikdo nepřehlédne. Ne proto, že by jezdili jako piráti silnic, ale kvůli podobě vozidla. Je pomalované portréty politických protivníků – Bohuslava Sobotky, Andreje Babiše či Miroslava Kalouska. Nechybí ani Jana Nagyová nebo David Rath. 

Ti všichni jsou pro pirátskou stranu symbolem nedořešených kauz. A na voze je velkými písmeny napsána i výzva „Pusťte nás na ně“.

Zkrátka a dobře, je to takový autobus Zemák a akce Čisté ruce v jednom balení. Zemák v letech 1996 a 1998 pomohl ČSSD k volebním úspěchům, protikorupční čisté ruce z téže dílny toho ovšem zrovna moc nepochytaly.

Čas pokročil, vůz Karosa C 734.00, s nímž tehdy přišel Miroslav Šlouf, přítel Miloše Zemana, už pomalu upadl v zapomnění. Tak proč nápad neoprášit a nezmodernizovat. Zvlášť když vlna populismu, na které tenkrát Zemák jel, v současnosti nadnáší snad ještě víc. Piráti nejspíš doufají, že až někam nad pět procent.

Babišovi hrozí až deset let vězení. Dotační podvod řídil vědomě, tvrdí policie
Matěj Stropnický: Zelení neříkají: „Pojďte všichni sem, tady je spousta místa.“
Šéf Pirátů Bartoš: Evidence tržeb vynese státu mnohem méně, než Babiš sliboval

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

 

Volby 2020

Krajské volby a 1. kolo voleb do Senátu se konají 2. a 3. října 2020. Druhé kolo voleb do Senátu se koná 9. a 10. října. Přečtěte si, jak se stát členem volební komise a jak získat voličský průkaz.

Krajské volby

Kandidáti do krajů Jak volit v krajských volbách?

Volby do Senátu

Kandidáti do Senátu Jak volit ve volbách do Senátu?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!