Změna v čele ministerstva financí nic nezmění, dál ho povede Babiš, tvrdí Kalousek | E15.cz

Změna v čele ministerstva financí nic nezmění, dál ho povede Babiš, tvrdí Kalousek

ČTK

Změna ministra financí nezajistí podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska objektivní prověření pochybností kolem podnikatelských aktivit odcházejícího šéfa resortu Andreje Babiše (ANO). Babiš podle něj bude dál ministerstvo řídit, i když ho ve funkci nahradí dosavadní předseda hospodářského výboru Sněmovny Ivan Pilný (ANO).

"Nezmění se vůbec nic, Andrej Babiš dál bude řídit ministerstvo financí, už ne z Letenské ulice, ale z Agrofertu. Pan premiér (Bohuslav Sobotka) dál ponese odpovědnost za jeho finanční čachry. Skutečnou změnu mohou přinést pouze volby," řek lKalousek.

Jmenováním Pilného podle něj skončí ústavní krize, protože prezident Miloš Zeman učiní rozhodnutí, jehož oddalování ji způsobovalo. Vládní krize ale podle něj "skončila tam, kde začala, nezmění se vůbec nic."

Šlechtová nesouhlasí s Babišovým rozpočtem. Chce víc peněz na regiony

Zeman odvolá vicepremiéra a ministra financí z vlády odpoledne. Na pozici místopředsedy vlády Babiše nahradí příští týden ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO).

Odvolat Babiše z vlády navrhl Zemanovi premiér před téměř třemi týdny. Zdůvodnil to podezřením z obcházení daní či ovlivňování médií.

Únikem policejních spisů se bude zabývat sněmovní komise

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: ČTK
 

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!