Americká letiště ovládl chaos, šesti letadlům někdo vyhrožoval | E15.cz

Americká letiště ovládl chaos, šesti letadlům někdo vyhrožoval

Letoun Delta airlines
Letoun Delta airlines
• 
ZDROJ: Volne vyuziti: Makaristos, Wikimedia

ČTK

Share on Facebook Messenger
Nejméně šest letadel v pondělí obdrželo anonymní hrozbu, která vyvolala zpoždění letů a chaos zejména na amerických letištích. Přestože policisté vyhodnotili ohrožení jako nízké, všechna letadla byla prohledána.

Podrobnosti o povaze výhrůžek policie neprozradila, pouze v jednom případě oznámila, že na palubě letadla měly být chemické zbraně. V tomto ani v ostatních případech se přítomnost nebezpečných látek nepotvrdila.

Dopravní letadlo společnosti Air France musely v pondělí kvůli anonymní výhrůžce doprovodit na letiště v New Yorku dvě americké stíhačky. Úřady podle médií považovaly bezpečnostní opatření za preventivní, neboť se nepředpokládalo, že jsou životy cestujících v ohrožení. Letadlo bez komplikací přistálo, na jeho palubě žádné bomby ani nebezpečné látky zjištěny nebyly.

Později se terčem výhrůžek stala letadla společnosti Delta na lince z Paříže do Bostonu a z Londýna na letiště Newark v New Jersey a několik dalších letů, zejména do New Yorku. Případ vyšetřuje FBI.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.