Britští bankéři: riziko nové krize klesá, je nejnižší od 2008 | E15.cz

Britští bankéři: riziko nové krize klesá, je nejnižší od 2008

Peníze
Peníze
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pravděpodobnost, že v příštích třech letech nastane další finanční krize, klesla na nejnižší hodnotu od roku 2008. Ukázal to nový průzkum britské centrální banky (BOE), jehož se zúčastnili manažeři řízení rizika v místních bankách, pojišťovnách a investičních fondech. To, že v příštím roce až třech letech britský finanční systém zasáhne "událost velkého dopadu", očekává zhruba 24 procent společností, které se průzkumu na jaře zúčastnily.

Je to nejnižší hodnota od roku 2008, kdy se tento výzkum začal pořádat. BOE jej provádí dvakrát za rok. Ve srovnání s posledním průzkumem z loňského října klesl počet respondentů, kteří v příštích letech očekávají krizi, o 43 procent.

Snížily se také obavy týkající se financování bank a závazků státu, i když právě státní závazky manažeři nadále sledují velmi pečlivě. Prudce však podle agentury Reuters stouply obavy spojené s kybernetickými útoky a nebezpečím spojeným s nízkými úrokovými sazbami.

Výsledky průzkumu přitom byly zveřejněny v den, kdy britská finanční skupina Co-operative Group oznámila plán rekapitalizace své bankovní součásti Co-operative Bank. Ta chce pomocí výměny části dluhopisů za akcie banky získat 1,5 miliardy liber, aby se zabránilo jejímu možnému kolapsu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.