Do Řecka a Itálie letos přišlo 140 tisíc migrantů, meziročně sedmkrát více | E15.cz

Do Řecka a Itálie letos přišlo 140 tisíc migrantů, meziročně sedmkrát více

Uprchlíci v Řecku
Uprchlíci v Řecku
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Do Itálie a Řecka už letos dorazilo na 141 tisíc běženců, což je proti stejnému období loni sedminásobek. Drtivá většina uprchlíků, celkem 132 tisíc, směřovala do Řecka.

Drtivá většina uprchlíků směřovala do Řecka, kam od začátku letošního roku přišlo na 132 tisíc lidí. Zbývajících 9000 migrantů vstoupilo do Evropy přes Itálii.

Většina běženců, kteří se dostanou do Řecka, pochází podle IOM ze Sýrie a Afghánistánu, naopak mezi migranty přicházejícími do Itálie jsou početné skupiny Nigerijců.

Podle dřívějších prohlášení úřadů přichází do Řecka denně přes 2000 uprchlíků. IOM na konci února uvedla, že do této jihoevropské země připlulo za necelé dva měsíce přes 100 tisíc lidí, zatímco loni bylo tohoto počtu dosaženo až v létě.

Turecko má další návrhy

Evropská unie v pondělí uspořádala summit s Tureckem, aby se s ním dohodla na podmínkách zastavení přílivu běženců. Ankara v pondělí nicméně přišla s několika novými požadavky. Chce mimo jiné další tři miliardy eur na pomoc syrským uprchlíkům, kteří jsou na tureckém území, dále rychlejší zjednodušení vízové povinnosti pro Turky či pokrok v cestě Turecka za členstvím v EU.

Podrobnosti ujednání mají být připraveny do březnové vrcholné schůzky představitelů unijních států.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.