Libanonský diplomat u oběda s francouzským ministrem zjistil, že má koronavirus | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Libanonský diplomat u oběda s francouzským ministrem zjistil, že má koronavirus

Libanonský diplomat u oběda s francouzským ministrem zjistil, že má koronavirus
Francouzský ministr zahraničních věcí Jean-Yves Le Drian jednal o reformách v Libanonu
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Vysoce postavený představitel libanonské diplomacie se dozvěděl, že je pozitivní na koronavirus při čtvrtečním obědě s francouzským ministrem zahraničí Jean-Yvesem Le Drianem, který byl v Bejrútu na návštěvě. Informovala o tom agentura Reuters.

"Obdržel jsem telefonát z nemocnice, v němž mi řekli, že test byl pozitivní. Přirozeně jsem tak z oběda odešel a informoval přítomné," sdělil šéf kanceláře libanonského ministra zahraničí Hádí Hášim místnímu kanálu OTV.

Le Drian se ve čtvrtek setkal s libanonskými politiky v rámci snahy o to, aby země zmítaná ekonomickou krizí zavedla reformy. Jeho mluvčí vyjádření Hášima nekomentoval.

Hášim ve videorozhovoru s OTV uvedl, že podstoupil PCR test na koronavirus před plánovanou návštěvou Dánska. Nyní je však v domácí izolaci a v pondělí bude opět testován.

Roušky jsou opět povinné na vnitřních akcích nad sto lidí. Koronavirová nákaza roste

"Výsledek byl neočekávaný, nejdůležitější ale je to, že virová nálož je nízká," řekl s tím, že není nakažlivý. Testy po Hášimově diagnóze podstoupili i libanonský ministr zahraničí Násíf Hittí a další zaměstnanec úřadu. U nich se ale koronavirus podle zdrojů z ministerstva zdravotnictví neprokázal.

Libanon podle oficiálních dat zaznamenal 147 nových případů nákazy koronavirem, čímž celkový počet nemocných dosáhl 3404. Šestačtyřicet lidí v zemi s covidem-19 od února zemřelo.

Ministr zdravotnictví Hamad Hasan uvedl, že velký nárůst nových případů a tři úmrtí v posledních čtyřiadvaceti hodinách naznačují, že epidemie je "v kritické fázi" a úřady možná budou nuceny opět zavést některá protikoronavirová opatření.

Fitch hlásí rekordní zhoršení stavů veřejných financí. Agentura snížila hodnocení 33 zemí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!