Ozbrojenec v Paříži zabil policistku. Násilnosti hlásí i další města | E15.cz

Ozbrojenec v Paříži zabil policistku. Násilnosti hlásí i další města

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policistka zraněná při dnešní ranní střelbě na pařížském předměstí svým zraněním podlehla. Policie zatím nepotvrdila souvislost tohoto incidentu se středečním atentátem na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo. Na místo střelby vyrazila elitní jednotka francouzské policie a prohledala jeden dům. Později policejní vozy odjely. Na místě byl zatčen jeden muž, ale nebyl to střelec.

Incident začal dopravní nehodou na jižním předměstí Montrouge, k níž byla přivolána městská policie a správa silnic. Krátce po jejich příjezdu se ozvala střelba a dva lidé při ní byli těžce zraněni. Jednou z nich byla členka městské policie, která později zraněním později podlehla. Druhým zasaženým byl podle upřesněných informací pracovník správy komunikací.

Na místo okamžitě přijel ministr vnitra Bernard Cazeneuve, který řekl, že útočník je stále na útěku. Cazeneuve ráno narychlo odjel z krizové schůzky svolané kvůli středečním událostem do Elysejského paláce.

Střelec z místa odjel autem, které bylo později nalezeno v Arcueil jižně od Paříže. Policie uzavřela tamní nádraží. Do Montrouge vyrazila jednotka rychlého nasazení a její členové prý prohledali jeden dům. Později vozy z místa odjely. Server Le Parisien tvrdí, že zatčen byl dvaapadesátiletý muž, který měl na sobě neprůstřelnou vestu a u sebe revolver a pušku. Policii je znám jak pachatel trestné činnosti.

Další místa hlásí další konflikty

Další místa v zemi hlásí násilnosti, přestože ani v jednom případě nebylo prokázano, že by souviselo se středečním atentátem na redakci Charlie Hebdo. U Lyon byla dnes ráno hlášena exploze před restaurací, která se nachází poblíž mešity. Nikdo nebyl zraněn.

Už ve středu večer někdo střílel v modlitebně v Port-la-Nouvelle na jihu Francie. Ani zde nebyl nikdo zraněn.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.