Řecko rozprodává nemovitosti | E15.cz

Řecko rozprodává nemovitosti

Řecko, ostrov, moře
Řecko, ostrov, moře
• 
ZDROJ: profimedia.cz

pap

Atény se ve snaze zbavit se finančních problémů rozhodly obětovat hodnotný majetek, užívaný dosud diplomacií. Podle orgánu, který privatizaci řídí, se už prodaly nemovitosti v hodnotě zhruba 48 milionů eur.

Podstatnou část prostředků se podařilo získat díky viktoriánské vile o rozloze téměř tisíc metrů čtverečních v londýnské čtvrti Notting Hill. Neznámý kupec za ni řecké vládě nabídl 29 milionů eur. To je mnohem víc, než kolik v září činil počáteční odhad, podotkl list The Guardian.

Spekuluje se o tom, že z vily se bude těšit nějaký ruský oligarcha nebo boháč z asijských zemí. Kromě londýnského honosného sídla byly prodány další tři diplomatické nemovitosti. Jde o pozemek v Nikósii a domy v Bruselu a Bělehradě.

Kyperská parcela vynesla přes osm milionů eur, bruselská rezidence přes tři a bělehradská dva. „Po všech těch odkladech našich privatizačních programů je toto dobrá zpráva,“ citoval list nejmenovaný zdroj, který se na privatizaci podílí.

Autor: pap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.