Rusko posílí zbrojní spolupráci s Indonésií, může dodávat ponorky a letadla | E15.cz

Rusko posílí zbrojní spolupráci s Indonésií, může dodávat ponorky a letadla

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: wikimedia.org

ČTK

Dohodu o rozšíření obranné a zbrojní spolupráce dnes v jihoruském Soči podepsali prezidenti Ruska a Indonésie Vladimir Putin a Joko Widodo. Oba prezidenti se dohodli i na výměně zpravodajských informací.

Podle Putinova zahraničně politického poradce Jurije Ušakova má Rusko dodat Indonésii blíže nespecifikované množství zbraní a munice a poskytne rovněž Jakartě licenci pro jejich výrobu.

Šéf vývozní korporace Rosoboronexport Alexandr Fomin prohlásil, že Indonésie má zájem i o ruské ponorky a o letadla, Moskva se ale v tomto ohledu musí vypořádat s konkurencí USA a Číny.

Jednání Putina s Widodem bylo věnováno i boji s mezinárodním terorismem. Ruský prezident na tiskové konferenci oznámil, že oba státy budou věnovat větší pozornost koordinaci vzájemných kroků. Kontakty budou v této souvislosti udržovat ministerstva obrany a vnitra a další bezpečnostní složky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.