Slovenský důstojník je podezřelý ze špionáže pro Rusko | e15.cz

Slovenský důstojník je podezřelý ze špionáže pro Rusko

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Důstojník slovenské armády působící na generálním štábu tamních ozbrojených sil je podezřelý ze špionáže pro Rusko. Ministerstvo obrany v Bratislavě podle slovenských médií zprávu nepopřelo. O podrobnostech ale odmítlo hovořit.

Na případ upozornila slovenská televize Markíza. Muž prý mohl přicházet do styku s tajnými informacemi či strategiemi Evropské unie nebo Severoatlantické aliance, uvedla s odvoláním na nejmenovaný zdroj. Vojenské tajné služby podle zdroje Markízy dotyčného sledovaly zhruba dva roky. Aktivitu údajně zvýšil v poslední době, kdy panuje krize na Ukrajině. Minulý týden mu údajně činitelé zabavili pracovní dokumenty a počítač.

Major čerpá dovolenou

Podezřelý major měl podle zdroje poskytovat citlivé informace Ruské federaci. Úřady jej do vazby nevzaly. Dotyčný, který byl údajně zaměstnán na odboru mezinárodní spolupráce slovenského generálního štábu, ale prý do práce nechodí a čerpá dovolenou, napsal web tvnoviny.sk. Slovenské ministerstvo obrany žádnou ze zpráv nepopřelo, uvedl server pravda.sk.

„Můžeme ujistit, že příslušné složky ministerstva obrany dlouhodobě a zodpovědně monitorují všechny bezpečnostní hrozby, které by mohly ohrozit nebo narušit obranyschopnost naší země,“ sdělila podle tohoto webu mluvčí ministerstva.

Případ by se měl dostat na program bezpečnostního výboru slovenského parlamentu, uvedla také slovenská média.

Šmírování mění síťový byznys

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video