Trump má viceprezidenta: Má jím být guvernér Indiany Mike Pence | E15.cz

Trump má viceprezidenta: Má jím být guvernér Indiany Mike Pence

Trump má viceprezidenta: Má jím být guvernér Indiany Mike Pence
Mike Pence a Donald Trump
• 
ZDROJ: ČTK

paj

Americký byznysmen Donald Trump, jenž se v listopadu s největší pravděpodobností stane republikánskym kandidátem na post amerického prezidenta, si zvolil partnera do voleb. Jeho "dvojkou" a potenciálním viceprezidentem má být guvernér státu Indiana Mike Pence. Rozhodnutí se podle Reuters oficiálně oznámí v pátek.

Sedmapadesátiletý Pence je pozorovateli vnímaný jako bezpečná volba, která má uklidnit republikánskou stranu rozdělenou překvapivým Trumpovým úspěchem u voličů. Vystudovaný právník, který si vyzkoušel i kariéru moderátora rozhlasové politické show, má na rozdíl od Trumpa s politikou bohaté zkušenosti. V roce 2000 se stal členem Sněmovny reprezentantů, v roce 2012 guvernérem Indiany. Mezitím držel vysoké pozice v republikánské straně.

Sanders oficiálně podpořil Clintonovou na prezidentku USA

Pence nebyl jedinou Trumpovou možností. Podle amerických médií realitní magnát zvažoval rovněž někdejšího republikánského kandidáta na prezidenta Newta Gingriche. Dřívější zprávy zmiňovaly dokonce i Trumpovou dceru Ivanku, která je viceprezidentkou rodinné společnosti The Trump Organization.

Očekávaná soupeřka Trumpa v prezidentských volbách Hillary Clintonová jméno svého potenciálního viceprezidenta ještě nezveřejnila. Nejčastěji se skloňuje jméno senátorky ze státu Massachusetts Elizabeth Warrenové.

Autor: paj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!