Trump zosobňuje obyčejné voliče, snaží se je oslovit srdcem, míní Putin | E15.cz

Trump zosobňuje obyčejné voliče, snaží se je oslovit srdcem, míní Putin

ČTK

Okázalá a nestandardní kampaň republikánského kandidáta na prezidenta Spojených států vychází z toho, že Donald Trump je zosobněním obyčejných voličů, které chce oslovit srdcem, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin na konferenci mezinárodního Valdajského diskuzního klubu v jihoruském Soči.

"Vybral si metodu, aby se dostal přímo k srdcím voličů," řekl Putin. "Samozřejmě, že se chová okázale, to vidíme, ale myslím, že k tomu má důvod," dodal.

Putin rovněž hovořil o tom, že spolupráce s administrativou dosluhujícího amerického prezidenta Baracka Obamy je obtížná, neboť Washington nedodržuje dohody. Jako příklad ruský prezident označil Sýrii.

Putin: Obvinění Ruska z ovlivňování voleb v USA jsou hysterická, mají jen odvádět pozornost od problémů

Mezinárodní ujednání Ruska a USA o příměří v blízkovýchodní zemi ztroskotalo, z odpovědnosti za krach se vzájemně obviňují obě strany. Putin dodal, že Rusko v současné době v Sýrii prokazuje zdrženlivost, ale pohár jeho trpělivosti může přetéct.

V listopadu Američané budou volit nového prezidenta, ve volbách se proti sobě postaví Trump a demokratka Hillary Clintonová, kterou průzkumy veřejného mínění favorizují. Putin dnes řekl, že je připraven jednat s novým prezidentem, ať už jím bude kdokoli.

Michael Hauser: Trumpův vzestup je perverzní reakcí voličů na selhání levice

Odvetný kyberútok USA proti Moskvě? Bude to experiment, míní americký novinář
Generál Pavel: Putin transformoval Rusko po vzoru tajné služby
Britská banka zmrazila účty ruské státní televize. Ať žije svoboda slova, glosuje šéfredaktorka

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!