Lufthansa v letištních saloncích příživníky netrpí | e15.cz

Lufthansa v letištních saloncích příživníky netrpí

Letadla aerolinek Lufthansa na letišti v Mnichově
Letadla aerolinek Lufthansa na letišti v Mnichově
• 
ZDROJ: E15 Stepan Bruner

Zdeněk Pečený

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mnichovský soud uložil pokutu dva tisíce eur cestujícímu, který se chodil do mnichovského letištního salonku Lufthansy pouze najíst, aniž by kdy někam odcestoval. Informaci jako první přinesla agentura Bloomberg.

Odsouzený muž využíval flexibility svojí letenky v byznys třídě mezi Mnichovem a Curychem, za kterou zaplatil 744 eur. Ta mu umožňovala změnit datum a čas odletu pokaždé poté, co se v salonku pro cestující v byznys třídě najedl a napil.

Lufthanse došla po roce trpělivost a letenku muži zrušila a peníze mu vrátila, ten si však obratem koupil další letenku. Soud rozhodl, že letištní salonky slouží lidem, kteří opravdu někam cestují, a uložil muži zaplatit 55 eur za každou návštěvu v salonku. Těch bylo během roku 36 a muž tak zaplatí dva tisíce eur.

Není přitom jasné, jaké zákony měl svým jednáním porušit, ačkoli je na jeho chování patrná snaha o podvod. Letenky v obchodní třídě často nabízejí bezplatnou možnost změny času a data odletu v případě, že se plány obchodních cestujících změní, k tomu navíc umožňují bezplatný vstup do salonků nabízejících zdarma jídlo a pití.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery