RegioJet nakoupil autobusy za více než 100 milionů, bude s nimi jezdit do Německa | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

RegioJet nakoupil autobusy za více než 100 milionů, bude s nimi jezdit do Německa

ČTK

Autobusový dopravce RegioJet ze skupiny Student Agency pořídil devět dálkových autobusů Scania za více než 100 milionů korun. Bude s nimi jezdit pro Deutsche Bahn (DB). Uvedli to zástupci RegioJetu. Autobusy Scania Irizar i8 mají bílo červené zbarvení DB s nápisem IC Bus a cestující se s nimi setkají na linkách z Prahy do Mnichova, Norimberku, Mannheimu a Lipska. V provozu nová vozidla nahradí dosavadní autobusy Setra, které byly nasazeny do provozu v roce 2014.

„Během následujících týdnů budeme řešit také pořízení dalších autobusů pro průběžné obnovování flotily žlutých autobusů RegioJet,“ uvedl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Autobusy IC Bus jsou součástí sítě železničních spojů Deutsche Bahn na těch linkách, kde vlakové spojení není tak rychlé a přímé jako právě autobus.

Automatický strážce železnice vyjde dopravce na miliardy

Nově pořizované Scanie provozuje RegioJet i na vlastních linkách. V provedení pro Deutsche Bahn se ale tyto autobusy liší. Mají kapacitu 59 míst a mimo jiné mají samoobslužný automat s nápoji, kávou a drobným občerstvením. K dispozici je připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi, a to v ČR i v Německu. V autobusech je i výtah pro přepravu osob na invalidním vozíku.

Všechny linky odjíždějí v Praze z hlavního nádraží, dva ranní spoje do Norimberku a Mannheimu zastavují také na autobusovém nádraží Praha Florenc. Loni využilo spojů IC Bus do České republiky přibližně 750 tisíc cestujících. Počet cestujících každoročně roste.

Branický most dostane po více než šedesáti letech druhou kolej, ta povede až na Spořilov
Železniční dopravci válčí o strojvedoucí, za jejich výcvik platí miliony
Regiojet a Arriva ujídají z koláče Českých drah, na železnici přibude konkurence
Českým železničářům se v Bělorusku daří, získali stamilionovou zakázku
TGV jako vzor. Vysokorychlostní tratě mají být v Česku podle francouzských norem

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!