Drobné Mini jezdilo i jako obytný vůz. Nezvyklé verzi se říkalo divoká husa | E15.cz

Drobné Mini jezdilo i jako obytný vůz. Nezvyklé verzi se říkalo divoká husa

Vladimír Kadera - Autorevue.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Britské Mini nabízelo řadu modelových verzí svého drobného auta. Obytná varianta auta Mr. Beana je ovšem i mezi nimi raritou.

Jižní Anglie, druhá polovina šedesátých let. V limitovaném počtu zde vzniká miniaturní obytný vůz s jednoduchou myšlenkou – uspokojit páry důchodového věku, které touží po svobodném a bezstarostném životě. Vůz dostal jméno Wildgoose (divoká husa).

A můžete si být jistí, že pokud někdo v 60. letech přišel s dostupným obytným vozem pro bezstarostnou jízdu, šel na dračku. Stavbu měla na starosti firma Wildgoose v anglickém Sussexu.

Firma nabízela přestavbu z továrního vozu Mini Van. Cena za přestavbu se odvíjela od zvolené výbavy. Na výběr byly tři varianty za 445, 480 a 601 tehdejších liber. Jen pro představu, tehdy se průměrný plat pohyboval mezi 80 a 100 librami. Vůz bylo možné zakoupit i jako celek, bez nutnosti kupovat Mini Van jako dárce orgánů.

Celý článek čtěte na Autorevue.cz >>>

Autor: Vladimír Kadera - Autorevue.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.