Continental plánuje zavírání továren a propouštění | e15.cz

Continental, který působí i v Česku, plánuje zavírání továren a propouštění

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německá společnost Continental AG, která je největším dodavatelem automobilových součástek v Evropě s akciemi na burze, plánuje v příštích deseti letech po celém světě zavřít některé továrny a propouštět. Důvodem je ochlazení aktivity v globálním automobilovém sektoru, uvedla firma po zasedání dozorčí rady. Continental má několik výrobních závodů i v České republice. Firma zatím nevyloučila, že by restrukturalizace mohla dopadnout i na ně.

Zpomalení v automobilovém sektoru přimělo v posledních měsících některé dodavatele automobilek, včetně Continentalu, vydat varování před dalším vývojem zisku. Continental doufá, že se mu díky plánovaným změnám podaří snížit náklady asi o 1,1 miliardy eur (28,4 miliardy korun).

Continental uvedl, že po přezkoumání své strategie se rozhodl zastavit výrobu ve dvou německých továrnách, ale také v závodech v Itálii, Malajsii a ve Spojených státech. Neupřesnil, kolik pracovních míst bude zrušeno, jen odhaduje, že změny, které zahrnují rušení i tvorbu nových pracovních míst a prodej či přesun některých aktivit, se celosvětově dotknou zhruba 20 tisíc z celkem 244 tisíc pracovních míst, uvedla agentura Reuters.

Rozhodnutí o uzavření továren padlo na základě prvotní analýzy, uvedl pro E15 mluvčí koncernu Vincent Charles. „Zda bude restrukturalizace pokračovat i v dalších lokalitách, zatím nebylo definováno," uvedl v reakci na dotaz, zda se změny mohou dotknout i českých aktivit Continentalu.

Continental v roce 1993 koupil otrokovického výrobce pneumatik Barum a nyní má v České republice několik výrobních závodů a výzkumné a vývojové centrum. Mimo jiné v Česku vyrábí automobilovou elektroniku, řídicí jednotky motorů a převodovek, senzory, dveřní moduly, klíčky, brzdové posilovače, elektrické vakuové pumpy, převodové jednotky pro elektronickou parkovací brzdu, ostřikovací systémy, moduly pro recirkulaci výfukových plynů, vysokotlaká dieselová a benzinová čerpadla nebo pláště pneumatik pro osobní i nákladní vozidla.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah