Martin Tuček bude novým finančním ředitelem firmy Residomo | E15.cz

Martin Tuček bude novým finančním ředitelem firmy Residomo

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Finančním ředitelem firmy Residomo (dříve RPG Byty) se stane Martin Tuček, který v posledních letech působil ve skupině PPF. V tiskové zprávě to oznámila společnost Residomo, která je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v Česku. Tuček do funkce ve firmě zaujme 26. listopadu.

Tuček byl posledních devět let investičním ředitelem v realitní společnosti PPF Real Estate ze skupiny PPF, patřící Petru Kellnerovi. „Chceme, aby rozvíjel naše vztahy s finančními institucemi a pomáhal dalšímu růstu hodnoty společnosti,“ uvedl k nástupu Tučka do fimy Residomo investiční ředitel britské firmy Round Hill Capital pro střední Evropu Stan Kubáček. Round Hill Capital spolu s americkou firmou Blackstone vlastní Residomo.

Residomo patří v Moravskoslezském kraji více než 43 tisíc bytů, v nichž žije téměř 90 tisíc lidí. Její předchůdkyně, společnost RPG Byty, získala bývalé hornické byty od své mateřské firmy, spoluvlastněné podnikatelem Zdeňkem Bakalou, RPG Industries, která je koupila v roce 2004 spolu s těžební společností OKD. V privatizační smlouvě se zavázala, že v případě prodeje bytů je nabídne přednostně nájemníkům za netržních podmínek. Společnost ale byty neprodávala, zato v roce 2015 změnila majitele celá firma. Residomo nyní patří britské realitní společnosti Round Hill Capital a americké investiční společnosti Blackstone.

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.