Praha chystá revoluci v majetkové politice. Chce mít větší kontrolu | E15.cz

Praha chystá revoluci v majetkové politice. Chce mít větší kontrolu

Pražský magistrát
Pražský magistrát
• 
ZDROJ: Jan Rash

čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hlavní město si chce udělat pořádek ve svém majetku. Nová koncepce, kterou pražský magistrát připravuje, se týká dlouhodobých pronájmů pozemků, jejich nákupu a prodeje. Podle primátora Tomáše Hudečka má udělat pořádek ve vztazích mezi městem, institucemi a developery.

Dokončení „malé“ a „velké“ koncepce předpokládá primátor během měsíce a půl. Uvedl, že do roku 2012 hlavní město prodejem majetku v hodnotě až jedné miliardy korun ročně sanovalo své dluhy. „To skončilo,“ konstatoval.

Do budoucna naopak počítá například s odkupem pozemků pod městskými zelenými plochami. Jako příklad uvedl chráněnou lokalitu Trojmezí v Praze 13, kde se nachází přírodní park Hostivař-Záběhlice, a již vlastní několik developerských skupin. Občané zde dlouhodobě protestují proti výstavbě.

Pozemky pod univerzitami a muzei by zase šly podle Hudečka směnit nebo by je mohly školy odkoupit.

Radnice městských částí už také nebudou moci bez souhlasu vedení Prahy volně manipulovat s majetkem v hodnotě nad 50 milionů korun. Nově budou muset žádat o potvrzení pražskou městskou radu. Radní hlavního města se tak rozhodli změnit obecně závaznou vyhlášku, která nakládání s majetkem upravuje. Návrh vyhlášky by měli schvalovat v květnu.

Autor: čap
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.